Bratr (12) podpálil sestru Vanessku (9) schválně, tvrdí policie. Dívka skončila s vážnými zraněními

Autor: shp - 
25. srpna 2017
14:51

Tohle je skutečná noční můra rodičů. Otec a matka Vanessy (9) a Juana Alexandra (12) ze slovenského Lučence se šli zapsat na úřad práce. Děti nechali doma se starší sestrou Alžbětou. Jenže starší sestra, která se má zanedlouho vdávat, si odskočila na toaletu a během několika málo okamžiků se stala obrovská tragédie.

Alžběta se na WC ani pořádně nezamkla a už na ni křičel Juan Alexander. „Pojď rychle ven, Vanessa celá hoří, zachraň ji,“ řval z celého hrdla podle webu Pluska.sk bratr na sestru. Zatímco chtěl Vanessku polít vodou, strhla z ní Alžběta spálené šaty. Okamžitě jí začala pomáhat.

„Já jsem viděl, jak Vanessa vyběhla celá nahá na chodbu a upadla. Polili jsme ji trochou vody a probrala se. Nejdřív jsme přemýšleli nad tím, že není třeba zavolat sanitku, potom se záchranáři zavolali,“ říkal soused. Velké výčitky svědomí má Alžběta.

„Já jsem nemohla ani tušit, co se tu stane. Když se rodiče vrátili z úřadu práce, začali na mě křičet, že za všechno můžu, že kvůli mně může Vanesska zemřít. Pohádali jsme se na chodbě. Právě, že já jsem ji zachránila, kdyby nebylo mě, shořela by zaživa,“ vypověděla Alžběta.

Juan Alexander tvrdil, že se Vanessa sama postříkala nějakým bílým sprejem a on si mezitím hrál se zapalovačem. „Když jsem škrtl, tak hned začala Vanessa hořet. Na těle i nad hlavou měla obrovský plamen. I já se o ni bojím, ale i ne, protože na mě často křičí,“ řekl chlapec.

Rodiče dětí se zlobí na Alžbětu. „My jsme byli zrovna na úřadu práce a ona je vinná, že se to stalo. Nedokázala pohlídat naše děti,“ tvrdí rodiče. Policie však tvrdí, že se celá událost stala jinak, než tvrdí Juan Alexander.

„Juan Alexander přemluvil sestru Vanessu, aby vyzkoušeli nastříkat kožní sprej na její tělo a že zkusí, zda budou její šaty hořet. Potom děvče hořelo. Utrpěla popáleniny na 35 % těla, na hrudníku, krku, levé ruce a obou dvou dolních končetinách,“ prohlásila policejní mluvčí Mária Faltániová.

„Těžká zranění si vyžádají dobu léčení nad 42 dní. Policie začala trestní stíhání pro ublížení na zdraví,“ dodala mluvčí. Pro Vanessku musel přiletět záchranářský vrtulník až z Košic. Uvedena byla do umělého spánku. „Momentálně leží na ARO v Dětské faktulní nemocnici v Košicích, odkud bude převezená na fakultu popálenin v Šaci,“ doplnila Faltániová.

Podívejte se na zpověď ženy, kterou plameny zohavily ve 4 letech:

Video Ve čtyřech letech málem uhořela. Dnes se vidí krásná a jizvy jsou pro ni požehnáním - https://www.youtube.com/watch?v=-wQUK2en9NA

Doporučujeme
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud