Zvrat v případu znásilněné a zavražděné Nikoly (†20): Po 7 letech padlo obvinění!

17. září 2017
11:08

Tento případ před sedmi lety neotřásl jenom celým Slovenskem. Teprve 20letá Nikola zmizela cestou z diskotéky. Její tělo bylo nalezeno až o dva měsíce později v lese. Výsledky pitvy ukázaly, že před smrtí byla brutálně znásilněna. Policie nyní zásadně pokročila. 

„Mohu potvrdit, že v případě byla obviněna konkrétní osoba. Aby nebylo zmařeno naše sedmileté úsilí a aby byl případ úspěšně ukončen, další informace poskytneme později,“ uvedla na dotaz televize Joj, které se exkluzivní informace podařilo získat, policejní mluvčí Mária Linkešová.

V průběhu let se v hledáčku policie mihlo několik osob, které byly mezi podezřelými. Jedním z nich byl Ferdinand, tehdejší Nikolin přítel, s nímž se osudného večera pohádala. V noci spolu byli na diskotéce, pak v herně, odkud Nikola po roztržce odešla. Tehdy ji naposledy viděla průmyslová kamera. Bylo to 25. září 2010 kolem páté hodiny ráno.

Dalším podezřelým byl příslušník Francouzské cizinecké legie David Lapák. Podle některých slovenských médií s ním měla Nikola ještě před Ferdinandem milenecký poměr. S Davidem se té noci potkala na diskotéce a podle svědků spolu hovořili.

Detektorem lži musel projít také Nikolin zdrcený otec Jozef a otec jednoho z Nikoliných milenců Ľubor Lezo. Oba tehdy s negativním výsledkem. „Ptali se mě víckrát na to samé, kontrolovali moji mozkovou činnost, potil jsem se a pořád myslel na Nikolku," popsal před časem průběh testu Beblavý. "Když se mě už potřetí zeptali, zda jsem zavraždil svou dceru, začaly mi téct slzy," dodal zdrcený otec.

Scénář vraždy?

Stopy naznačují, že Nikolu vzal do auta neznámý muž, kterého pravděpodobně znala. Tato osoba byla v minulosti hlavním podezřelým. Policie si myslí, že svezení jí nabídnul právě její vrah.  

Torzo těla Nikoly objevili lesní dělníci v listopadu 2010 nedaleko střelnice u Čáčova (okr. Senica), asi 100 metrů od hlavní cesty. V té době tam označovali stromy na vykácení. Tělo bylo ve značném stádiu rozkladu a téměř nahé. Rodiče svou dceru identifikovali podle trička a šperků, které měla dívka na těle. Totožnost pak potvrdily také testy DNA.

Otec Nikoly byl přesvědčený o tom, že tělo jeho dcery v lese nebylo od začátku. „Byl jsem na místě a můžu s jistotou říci, že moje dcera tam neležela,“ řekl tehdy do slovenských médií Jozef Beblavý.

V Česku došlo tento týden také k zvratu v jednom z nejsledovanějších kriminálních případů poslední doby. Policie promluvila o zmizení Míši Muzikářové. Hlavní podezřelý však spáchal sebevraždu. Podívejte se na video.

Video Tiskovka k případu zmizení Míši Muzikářové: Případ odložen - Jan Jedlička

jany ( 17. září 2017 14:07 )

a ona se zivila prostituci? podle fotek to tak celkem vypada

alideda ( 17. září 2017 13:57 )

opet kreteni v akci chtel bych videt tvuj ksichttt

moiaza ( 17. září 2017 11:47 )

Vrahem byl zahradník.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud