Falešný hrdina si vymyslel záchranu dítěte: Od hasičů dostal padáka!

Autor: ljš, vet - 
3. srpna 2017
15:49

Lhát se nemá. Dobrovolný hasič Milan Zadrobílek ze Stěžer na Královéhradecku si vymyslel záchranu dítěte a jako hrdina se nechal od prezidenta Zemana ocenit Zlatým záchranářským křížem. Na podvod se ale přišlo a falešný hrdiná teď u hasičů skončil.

Prestižní ocenění převzal dnes už bývalý hasič po boku skutečných hrdinů letos na jaře z rukou prezidenta Miloše Zemana. Odměněn byl za to, že při vážné nehodě pomohl zachránit život dítěti s tepenným krvácením. 

Koncem června byl ale slávy konec. Ukázalo se, že děkovný dopis od údajného lékaře z orlickoústecké záchranky, který měl u nehody zasahovat, si napsal sám. Právě na jeho základě byl přitom pak na ocenění nominován. Hasiči, kterým se jeho historka zdála čím dál podivnější, přišli také na to, že se popisovaná nehoda vůbec nestala.

Zadrobílek se nakonec přiznal, omluvil a metál vrátil v krabičce od čaje. Může být rád, že kvůli vylhané historce nebude stíhán.Muž se nedopustil trestného činu ani přestupku,“ uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová.

Trest ho přesto neminul. Z řad záchranářů byl vyhozen. „Pošpinil hasiče všech sborů,“ řekl pro Lidovky.cz velitel stěžerského sboru Lukáš Králič.

VIDEO: Hasiči bojovali s požárem pole u Zhoře na Tachovsku.

Video Hasiči bojovali s požárem pole u Zhoře na Tachovsku. - Romana Vébrová

flesch2z ( 3. srpna 2017 21:38 )

Jeden si pro metál hrdinství vymyslí a druhej by za "hrdinství" dostal vynadáno. Před naším barákem jsme měli rybník. Když mi bylo cca 14 let, tak jsem tam vytáhla “z pod ledu“ 11-12tiletou holku. Bylo to max. 5m od břehu, ale já věděla, že v tom místě byl hluboký svažující se kluzký schod a ona by se utopila. Za zády totiž měla pevný led. Vběhla jsem do vody, sahala mi něco nad pás, natáhla jsem se pro tu holku a vytáhla ji. Žádné hrdinství, všechno trvalo pár sekund. Naštěstí moje mamka nebyla doma (to bych měla za mokré věci doma “vietcong“), tak jsem ji s klidem vzala k nám a dala jí nějaké moje věci, aby mohla jít domů suchá. Za 15 let jsem se s tou holkou potkala na plese. Dlouho mě sledovala od vedlejšího stolu a já si říkala, proč na mě pořád tak zírá? Vadilo mi to, vůbec jsem ji nepoznala. Ke konci plesu přišla za mnou i s manželem, představili se, oslovila mě mým jménem a poděkovala mi za záchranu života, že je šťastná a má rodinu….. Od té doby jsme se už nikdy neviděly. Tohle setkání bylo pro mne mnohem větší vyznamenání, než kdybych dostala metál od kteréhokoliv Prezidenta. A že je to pravda, můžu s čistým svědomím odpřisáhnout na své děti. Zato pan Zadrobílek by se měl po zbytek života stydět.

tomik007 ( 3. srpna 2017 19:16 )

A takovychto Zadrobilku je skoro 5 milionu

rentierskej ( 3. srpna 2017 17:54 )

hasičů i záchranářů si hluboce vážím! tam, odkud všichni utíkají, oni do toho jdou! a vážení hasiči, kašlete na to, BLBCI se najdou všude! chuj s nějakým "ne/hasičem!"

DWEI ( 3. srpna 2017 17:04 )

Pan velitel Lukáš Králič udělal dobře!!! Zadrobílek si to nadrobil sám, tak ať nese následky!!! Hodně trapný člověk

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud