Syn (8 měs.) kapitána české reprezentace vypadl z balkonu! Vrtulník ho transportoval do nemocnice

Autor: ljš, jad - 
24. července 2017
09:39

Sám má za sebou nehodu, která ho upoutala na vozík. Teď se kapitán sledgehokejové reprezentace Zdeněk Šafránek musel bát o svého osmiměsíčního syna Filípka. Chlapeček se v jejich rodinném domě v jedné z obcí na Poděbradsku zřítil z balkonu. Jeho stav naštěstí není vážný.

K pádu chlapečka došlo v pondělí ráno před osmou hodinou. Zřítil se z balkonu, který je ve výšce asi dva a půl metru.

Podle informací Blesk.cz mělo dítě obrovské štěstí a neutrpělo žádné vážné zranění. „Má snad jen bouli na hlavě,“ řekl Blesku zdroj. Na místo byl ale přesto povolán vrtulník, který ho převezl z preventivních důvodů do nemocnice v Motole.

"Batole jsme na místě ošetřili a poté letecky přepravili se středně těžkými poraněnými do motolské nemocnice," uvedla mluvčí záchranářů Petra Effenbergerová, podle níž bylo dítě v době příjezdu záchranářů při vědomí.

Sousedé byli z události v šoku. „Když u nás za domem přistál vrtulník a jela k němu sanitka, vůbec by mě nenapadlo, že je tam kvůli Filipovi. S rodinou se kamarádím, jsou to fajn lidi. Hned se musím jít zeptat, jestli něco nepotřebují,“ uvedla rodinná známá.

Otec chlapečka Zdeněk Šafránek patří mezi největší opory české sledgehokejové (varianta ledního hokeje pro sportovce s postižením spodní části těla, pozn. red.) reprezentace, kterou vedl jako kapitán na paralympiádě v Soči. Na vozíku je od roku 2003, kdy na něj spadla špatně zajištěná plošina kamionu, který opravoval.

VIDEO: Honzík (3,5) vypadl z okna a letěl pět metrů! Protáhl se 17 cm širokou škvírou:

Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání