22 lidí pašovalo do věznice Bytíz drogy: Pronášeli je v tělních dutinách

Ilustrační foto  (Autor: Policie ČR)
Autor: ČTK ljš - 
15. června 2017
09:45

Policisté letos podnikli už třetí a zatím největší razii kvůli pašování drog do příbramské věznice. Jejím výsledkem je 22 obviněných, z toho 12 vězňů. Hrozí jim až desetileté vězení. Při předchozích dvou zátazích kriminalisté obvinili 17 a 21 lidí.

Poslední akce se uskutečnila v úterý. Policisté ve spolupráci s vězeňskou službou zadrželi 22 lidí ve věku 21 až 63 let. Kromě vězňů šlo o jejich příbuzné, kamarády a známé, mezi obviněnými je i pět žen. Podle mluvčí příbramské policie Moniky Schindlové pašovali do bytízské věznice léčiva, pervitin a marihuanu. Při šesti domovních prohlídkách, které se uskutečnily zejména na Příbramsku, policisté zabavili varnu, léky, konopí a injekční stříkačky.

 

Pět hlavních organizátorů z řad vězňů úkolovalo podle mluvčí ostatní členy skupiny, kteří na svobodě nelegálně obstarávali návykové látky. Předávali je odsouzeným na venkovním pracovišti. Vězni je poté pronášeli dovnitř, například v tělních dutinách.

„Drogy užili pro vlastní potřebu nebo je distribuovali mezi ostatní vězně, z prodeje měli finanční prospěch nebo je měnili za tabák a kávu,“ uvedla Schindlová. V jednom případě pracovníci věznice také zadrželi poštovní zásilku se stovkou tlumících léků.

dfghjk ( 15. června 2017 17:16 )

Rád bych všem oznámil, že k tomu není co dodat.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud