Vězni pašovali do příbramské věznice drogy ve velkém: V pantoflích i knihách!

Autor: ljš - 
22. února 2017
09:56

Policisté zatkli 17 lidí, z toho pět vězňů, kvůli pašování drog do věznice Bytíz u Příbrami. Do pondělní policejní akce nejen ve věznici, ale i na dalších místech na Příbramsku a Písecku se zapojilo 130 policistů a více než stovka pracovníků vězeňské služby. Zadrženým hrozí až deset let vězení.

"Jednalo se o rozsáhlou a organizovanou drogovou trestnou činnost. Výsledkem akce je 17 osob omezených na osobní svobodě, z toho pět vězňů, ostatní jsou jejich známí, příbuzní či kamarádi," upřesnila mluvčí příbramské policie Monika Schindlová.

Hlavními organizátory byli podle ní dva vězni ve věku 41 a 43 let, kteří pomocí mobilního telefonu úkolovali ostatní členy skupiny a řídili jejich činnost. Členové skupiny, kteří byli na svobodě, údajně nelegálně obstarávali, zasílali či předávali drogy odsouzeným na venkovním pracovišti. Ti je poté skrytě pronášeli do střežených prostor věznice, kde je šířili mezi ostatní vězně. Z prodeje měli finanční prospěch nebo je měnili za tabák, kávu a podobně.

Během posledních pár měsíců se skupina snažila propašovat do věznice nejméně 1200 tablet léků a také marihuanu. Značnou část návykových látek dozorci odhalili v doručených zásilkách a při prohlídkách vězňů.

Razii ve věznici předcházela více než měsíční příprava. Do věznice přijelo v pondělí 70 policistů 14 vozidly, k dispozici měli šest psů a pomáhali jim i psovodi vězeňské služby. "V rámci celé akce byly provedeny čtyři domovní prohlídky a dvě prohlídky jiných prostor, při kterých byla nalezena léčiva, která budou nyní podrobena znaleckému zkoumání. Dále šlo o nález mobilního telefonu, kterým se obvinění domlouvali," dodala mluvčí.

Policisté v úterý obvinili 17 lidí, z toho pět žen, z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy, šíření toxikomanie a maření výkonu úředního rozhodnutí.

altmanova ( 22. února 2017 14:17 )

neotírej se o Havla když tedy nic nechápeš

tounny44 ( 22. února 2017 11:21 )

Hele lidi nebudte swině,pujčte mi nebo dejte někdo pul milionu..

Face12 ( 22. února 2017 11:08 )

 Jak je možné pašovat drogy? Přehozy do areálu z venku(pozemky za zdí věznice neatří instituci je to volně přístupné). z článku je patrné že zajistili při vstupu při kontrole a šli zatknout monstrózně aktéry=můžeme zatleskat akci. Osazenstvo věznice jsou narkomani a dealeři proto se pašuje do věznice protože mají hlad po fetu=výsledek akce ukázal demonstraci síly . Absurdistán...nevidím v ničem=dobře provedené=pokud zde bude někdo psát proti obsahu článku a špatné komentáře je to kretén bolševickej

moiaza ( 22. února 2017 10:28 )

 Naprosto nechápu, jak v tom našem absurdistánu mohou vězni pašovat drogy. Jak se vůbec mohou při dnešní technice drogy do vězení dostat. Kdejaký čokl dnes odhalí spolehlivě drogy. Jednoduchá technika odhalí nepovolený mobilní přístroj. A věznice jsou rájem drog a nelegálních věcí. Není to náhodou tím, že tyto věci pašuji právě ti, co mají na zákazy dohlížet? Není to selhání kontrolních orgánů? To mi rozum nebere. Je vidět, že v tom havloidním kapitalismu je možné i nemožné.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud