Pondělí 4. prosince 2023
Svátek slaví Barbora, zítra Jitka
Oblačno, sněžení -3°C

Nejotřesnější případ týrání psa? V Maďarsku se pokouší zachránit psa s extrémně oteklou hlavou prakticky oddělenou od krku

Autor: dce - 
8. května 2017
11:56

Říkají mu Filípek. Před měsícem ho zachránili z podmínek tak otřesných, že i ochránci zvířat byli zděšení. Psovi hlavu "obojek" téměř oddělil od těla. Hlava mu navíc natekla do takových rozměrů, že se nedalo uvěřit tomu, že stále žije. Jeho zdravotní stav je jak na houpačce, podaří se ho zachránit?

11. dubna přivolali svědci záchranáře zvířat z Maďarska k otřesnému případu týrání zvířat. Přibližně tříletý kříženec německého ovčáka byl přivázán bez vody a žrádla na asi metrovém vodítku k boudě. Hlavu měl znetvořenou k nepoznání. Velmi úzký obojek tvořený řetězem a provázkem se mu totiž zařízl tak hluboko do masa, že mu téměř oddělil hlavu od těla.

Okamžitě byl převezen na veterinu, kde byl ošetřen, aby mohla začít léčba, která bude podle rozsahu zranění trvat skutečně dlouho. Filípek byl v době příjezdu v kritickém stavu, zmatený a vystrašený, ale vděčný za každé pohlazení.

Až postupně vycházely najevo všechny problémy kterými trpí, kromě zánětů v očích má i kýlu žaludku. Dlouho nebyl schopen udržet v sobě přijatou potravu, načež veterináři zjistili, že má zcela ochrnuté polykací svalstvo vlivem vrostlé šňůry.

Byla mu tedy zavedena žaludeční sonda, přes kterou je v současnosti krmen. Jeho zdravotní stav je ale jak na houpačce - v jednu chvíli to s ním vypadá lépe a druhý den se jeho stav zhorší. Veterináři a ochránci zvířat pro něj dělají vše, co můžou, a věří, že se ho podaří zachránit.

Majitel je ochráncům zvířat i policii znám a všichni doufají, že bude řádně potrestán.


Mai Fülöp! by yeah8421

..krakonos500 ( 9. května 2017 09:17 )

Mučení psa je hnus, mučení dětí ještě větší. Pročpak se vyšetřování Kuřimské kauzy zastavilo a hlava gangu, pro kterou se natáčelo mučení kluků, se nesměla vypátrat?

gabi50 ( 8. května 2017 20:10 )

Přesně tak, souhlasím s vámi. Nechápu to zachraňování zubožených zvířat za každou cenu, je to jen prodlužování už tak velkého utrpení, jakým si to zvíře muselo projít

naidka ( 8. května 2017 20:03 )

Proč by jim nedali zakázat psi, kteří jsou jim na obtíž a které k životu nepotřebují?

vosavopruz ( 8. května 2017 19:10 )

souhlas

y1xcvbnm ( 8. května 2017 19:09 )

vidět tak že by c ikáni poslechli nějaká zákazy dělají si co chtějí a všeho se domůžou, vyzkoušejte si co s vámi udělají v supermarketu když dáte dítě do vozíku a do ruky drahou čokoládu, u pokladny si dítě klidně čokoládu kouše a pokladní říká matce , co ta čokoláda ??? a ona řekne , do toho mi nic néní, to si vzalo to děcko !!!! a nic se neděje , ostraha nikde, pokladní klopí hlavu a lidé dělají že nic neviděli , tak prosím nepište " zakázat jim něco !!!

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud