Rodinný dům zachvátily plameny: Zahynulo pět lidí včetně tří dětí

Autor: ČTK, lm - 
24. dubna 2017
14:25

Při požáru obytného domu v newyorské čtvrti Queens zemřelo v neděli pět lidí včetně tří dětí. V plamenech našli smrt dvouletý Chase Green, devítiletý Ray Shawn Matthew, 14letá Jaden Foxworth, 20letá Destiny Vickers a 45letý Maurice Matthew. Úřady zatím netuší, co smrtící požár způsobilo.

Požár vypukl v neděli kolem půl třetí odpoledne místního času. „Byl to požár, který se šířil velmi, velmi rychle a jeho následky byly strašlivé. Zničil celou rodinu,“ řekl médiím newyorský starosta Bill de Blasio. Je tu ještě hodně věcí, které musíme zjistit,“ dodal.

Vyšetřovatelé zatím netuší, co bylo u zrodu ničivého ohně, zvláště vzhledem k netypické době, kdy k požáru došlo. Značná část požárů s oběťmi na životech se odehrává během nočních hodin. K vyřešení záhady by mohl přispět muž, jemuž se podařilo před šířícím se ohněm uniknout oknem a nyní se zotavuje v nemocnici.

Jeden ze svědků sice řekl, že slyšel před požárem ránu, podle velitele místních hasičů však patrně k žádné explozi plynu nedošlo.

Podle policie byly nejmladší oběti dva roky, nejstarší 45. Záchranářům se sice podařilo dostat do hořícího domu a batole i další dítě zevnitř vynést, život jim však již nezachránili.

Prchnout se podařilo jedinému člověku. Muž středního věku podle svědků z okna vyskočil na střechu verandy a odtud seskočil na trávník. Podle lékařů je ve stabilizovaném stavu.

Plameny se rozšířily i na sousední dům, kde však v době tragédie nikdo nebyl.

V New Yorku jde o nejtragičtější požár od roku 2015, kdy v obytném domě zemřelo sedm dětí. Tehdy neštěstí způsobil elektrický vařič.

Video: Obytný dům v polském Slezsku se po výbuchu zřítil, zahynulo šest lidí

Video Obytný dům v polském Slezsku se po výbuchu zřítil. - YouTube

tomik007 ( 24. dubna 2017 15:30 )

Jako bychom nemeli dostatek domorodych pozaru

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud