Natascha Kampusch: Stále navštěvuji dům, kde jsem byla vězněm 8 let ve sklepě

Autor: INT, shp - 
18. 4. 2017
20:06

Je to místo, ve kterém zažila peklo na zemi. Přesto ho sama stále navštěvuje. Natascha Kampusch (29) do domu, ve kterém ji únosce Wolfgang Priklopil (†44) věznil dlouhých 8 let, čas od času zavítá a říká: „Samotný dům mi nemůže ublížit, pouze vzpomínky na to, co se zde stalo. Cihly a malta nejsou zlé.“

Kampusch získala dům v rakouském městečku Strasshof an der Nordbahn od Rakouska za ušlou újmu, kterou během osmi let teroru prožila. „Je prázdný už 10 let. Občas sem někdo přijde a zapálí svíčku za duši únosce,“ řekla Kampusch britskému Daily Mirror. Dodala, že všechny zprávy o tom, že v domě hrůzy žije, nejsou pravdivé.

Už ve své knize popsala, jak se cítila, když se jí všichni po útěku v roce 2006 ptali, proč nepláchla dříve. „Jedna z nejhorších scén během mého vězení byla, když jsem na sobě měla jenom kalhotky, byla vyhládlá, pokrytá šrámy a on mě postavil před dveře a řekl: No tak, utíkej. Uvidíme, jak daleko se dostaneš,“ vypověděla Kampusch.

Byla jsem tak ponížená a plná hanby, že jsem nedokázala ujít jediný krok. Odtáhl mě od dveří a řekl: No vidíš. Svět tam venku tě už stejně nechce. Tvoje místo je tady a nikde jinde,“ vzpomínala Natascha. Přiznala také, jak jí ublížily všechny divoké teorie, že její matka spala s Priklopilem a vše zinscenovala.

Dokonce ji obtěžovali stalkeři. „Jeden z nich říkal, že je do mě zamilovaný a chce si mě vzít,“ vzpomíná. Kvůli obtěžování ji hlídala i policie.  Se vztahy to tak má obtížné. „Je těžké komukoliv věřit,“ přiznává Natascha. Netají se tím, že kvůli své traumatické minulosti dochází k terapeutovi. Trpí také posttraumatickou stresovou poruchou.

Natascha Kampusch byla jako desetiletá unesena cestou do školy. Priklopil ji věznil ve sklepě svého domu přes osm let, než se jí podařilo utéct. Když to věznitel zjistil, skočil pod vlak a spáchal sebevraždu. Teorie o tom, že měl komplice, se nikdy nepotvrdila.

Příběh Nataschy Kampusch přehledně na Blesk.cz

Podívejte se na jiný případ únosu, kdy se ženě podařilo utéct:

Video Unesená žena vyskočila z auta. - Youtube.com

Monikay ( 29. září 2017 10:21 )

Natascha je úžasná, že dokáže nějak fungovat dál.

tomik007 ( 18. dubna 2017 23:20 )

ANO - a vzpomina tam na sve prvni lasky

Kudrlinka ( 18. dubna 2017 21:16 )

 FrndaKrnda,nechápu kde berete odvahu někoho soudit a ještě s takovým slovníkem jaký používáte.Z lidí jako jste vy je mi na nic.Víte co až prožijete to co prožívají oběti únosů a násilí pak si zde pište ty své pocity.Zvracený květen váš komentář vypovídající o vašem zamindrakovanem egu a jednoduchosti.Tohle vážně může napsat jen sebestředny blb kterého nudí vlastní život a tak píše tyhle vyblitiny.Krásný večer

monokl ( 18. dubna 2017 21:09 )

souhlas,nevěřím jí!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud