Řidič vláčku ve zlínské zoo byl obžalován: Za šest zraněných lidí mu hrozí až osm let ve vězení

Ilustrační foto  (Autor: Profimedia.cz)
Autor: ČTK - 
31. března 2017
18:20

Zlínské státní zastupitelství podalo obžalobu na řidiče turistického vláčku, který loni havaroval ve zlínské zoologické zahradě. Uvedla to dnes Česká televize. Při srpnové nehodě bylo zraněno šest lidí, jeden člověk těžce. Devětapadesátiletému řidiči hrozí za obecné ohrožení až osm let vězení, muž dosud nebyl trestaný.

Policie již dříve uvedla, že řidič zavinil nehodu svou nedbalostí, nepřizpůsobil rychlost jízdy zejména vlastnostem vyhlídkového vláčku a vozovce.

Ve vláčku cestovalo minimálně dvacet lidí, nikdo z nich však nebyl zraněn. „Při naklonění a částečném převrácení vagonu vláčku však byli zachyceni chodci, kteří stáli či šli po okraji vozovky. Lehké zranění utrpěli dva dospělí ve věku 29 a 36 let a tři děti ve věku od jednoho roku do sedmi let, dvaašedesátiletá žena ze Štramberka utrpěla těžkou újmu na zdraví, s níž se léčila nejméně tři měsíce po nehodě,“ uvedla již dříve zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Dechová zkouška neprokázala, že by řidič před jízdou pil alkohol. Muž již návštěvníky zlínské zoo nevozí. Majitel firmy provozující vláčky v pěti zoologických zahradách v Česku ho propustil. Podle něj řidiči do cesty vběhlo dítě, a kdyby muž nebrzdil, přejel by ho. Na havárii podle majitele firmy mělo podíl i bláto a štěrk, které na cestě zůstaly po dešti. Vedení zoo po nehodě požádalo provozovatele o opětovné proškolení všech řidičů o bezpečnosti provozu.

Další „zoo kauzou“ bylo ubití jihlavského plameňáka partou malých dětí.

Video Plameňáci v Zoo Jihlava - Reprofoto Youtube

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud