Pondělí 29. května 2023
Svátek slaví Maxmilián, zítra Ferdinand
Polojasno 23°C

Zabila pacientku vzduchem v injekci? Manžel zdravotní asistenky tomu nevěří

Autor: Ivan D. Hladík, Jan Doležal - 
25. března 2017
16:43

Vražda pacientky v nemocnici? Policie zatkla zdravotní asistentku Lenku W. (21), kterou podezřívá, že usmrtila seniorku (†88) ležící na chirurgickém oddělení mladoboleslavské Klaudiánovy nemocnice! Podle MF Dnes vzduchem v injekci. Zatčení přitom přihlížel Lenčin manžel. Jak se k situaci staví on?

Vše se odehrálo už minulý týden, kdy podle MF Dnes odvedla policie Lenku W. v poutech po službě přímo z nemocnice. Údajně prakticky před očima jejího manžela Martina (36), který se šel zeptat, co se děje, když se žena nevrátila domů z práce.

Existuje podezření, že ošetřovatelka mohla sprovodit pacientku ze světa tak, že jí píchla do žíly vzduch v injekční stříkačce. Policisté stíhání ošetřovatelky, která v nemocnici pracuje od září 2015, sice potvrdili, ale k případu dál mlčí.

Jak dojde k embolii. Jak dojde k embolii. | infografika Blesku

Manžel v šoku

Blesku se v pátek podařilo mluvit s manželem podezřelé ženy Martinem W. (36). „Takhle to vůbec není. Máme úplně normální manželství a Lenka je úplně normální ženská. Nevěřím, že by něco podobného udělala. Vidíte, pořád jsme manželé a já jí prostě věřím,“ řekl a pak zavřel dveře bytu.

„Lenka je normální máma, která se stará o syna a o rodinu. Že by na tom byla psychicky špatně, jak jsem někde četl? To je naprostý nesmysl,“ odvětil na dotaz Blesku Martinův švagr.

Video  Zdravotní sestru z Kosmonos stíhají za vraždu. A podivín Karel v Prostřeno  - Blesk TV
Video se připravuje ...

„Strašně nás to všechny zasáhlo, protože patřila mezi spolehlivé ošetřovatelky,“ uvedla Lenčina kolegyně. „Je v našem zájmu, aby celá věc byla řádně prošetřena. Nemocnice dala ženě neplacené volno a zablokovala jí přístupové karty na všechna oddělení,“ konstatovala mluvčí špitálu Hana Kopalová. V případě odsouzení by Lence W. hrozilo pět až dvanáct let vězení.

Pokud by se potvrdilo, že Lenka W. čin spáchala, byl by to po jedenácti letech další případ vražd pacientů ošetřovatelem. Tzv. heparinový vrah Petr Zelenka (41) usmrtil v havlíčkobrodské nemocnici sedm lidí a u dalších deseti se o vraždu pokusil. Soud ho poslal za mříže na doživotí.

Ke kauze podezřelých úmrtí pacientů došlo i v rumburské nemocnici. Zdravotní sestra Věra M. skončila v poutech a byla obžalována z šesti vražd. Podle obžaloby měla pacientům vpíchnout do krve draslík, který způsobil srdeční zástavu. Hrozilo jí až doživotí, soudce ovšem v případu viděl jasnou důkazní nouzi a zdravotní sestru obžaloby zprostil.

VIDEO: Soud se zdravotní sestrou Věrou M.

Video  Věra M. v pátek u soudu  - Jana Ulrichová
Video se připravuje ...

jakub123 ( 1. dubna 2017 11:10 )

Kde berete tu jistotu, ze to udelala schvalne? Netvrdim, ze to neudelala, ale resit to hned nasilim je trocho hloupe a nedomyslene. Uvedomte si (nez napisete komentar typu rozkopnout ji drzku), ze nikdo neni dokonaly a ze i ten nejzkusenejsi odbornik muze udelat chybu. Nechci se tady nikoho zastavat, ale udivuve me, ze dokazete odsoudit cloveka, ktereho neznate a nemate tuseni o tom, jak to bylo. Ano, udelala treba chybu, ale to neznamena, ze sla umyslne zabijet. To zatim nevi ani policie a vy hned delate zavery?

Uživatel_63641 ( 25. března 2017 19:23 )

Jak je možné, že zdravotní asistentka aplikuje intravenozní injekce. To snad mohou vedle lékařů pouze zkušené zdravotní sestry. Tak to vypadá, že pochybeních tam bude asi víc. A nejen u té asistentky. A kolik ml vzduchu musela asistentka aplikovat, aby došlo k zástavě ?!

snehulak ( 25. března 2017 19:12 )

To se bude prokazovat ještě hůř než ta vražda v dalekém Egyptě. Ale když se jim povedlo usvědčit z toho Kramného na základě toho, že se při výslechu usmíval, usvědčí i tuhle sestřičku. Blbě se usvědčují jen ty miliardové tunely.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání