Středa 24. dubna 2024
Svátek slaví Jiří, zítra Marek
Zataženo, déšť se sněhem 7°C

Z řidičů mámili na křižovatkách v Plzni peníze a tvrdili, že jsou hluchoněmí

Autor: zb - 
11. března 2017
22:54

Reflexní pásku na ruku a samolepky nabízeli řidičům na křižovatkách v centru Plzně dva Ukrajinci. Ti se vydávali za invalidy a ukazovali kartičky, kde bylo napsáno, že jsou hluchoněmí.

Na jejich podivné chování na křižovatce U Prazdroje nedaleko čerpací stanice OMW upozornili místní lidé strážníky. „Okamžitě jsme na místo vyrazili. Dva muže jsme zastihli v okamžiku, jak obcházejí v reflexních vestách auta stojící na červenou, ťukají jim na okýnka, ukazují kartičky a žádají o menší finanční výpomoc. Za to jim nabízeli suvenýr ve formě reflexního pásku na ruku nebo reflexní samolepky,“ řekla mluvčí strážníků Jana Pužmanová. Muži se hlídce následně prokázali ukrajinskými pasy.

Prý nemluví a neslyší

Z křižovatky se jim jít ale vůbec nechtělo. Následně pak odmítli s hlídkou komunikovat a posunky začali naznačovat, že jsou hluchoněmí. Na místo tak dorazila cizinecká policie, která si Ukrajince převzala. „Sice posunky ukazovali, že jsou hluchoněmí, ale jeden z této dvojice pak mluvil s přivolanými policisty. Takže asi předtím hrál, že nedokáže mluvit a neslyší,“ řekla jedna z kolemjdoucích žen.

Stejná finta i jinde

Stejná situace jako na křižovatce u Prazdroje se stala také na křižovatce Na Belánce. I tady úřadovala dvojice mužů v reflexních vestách. Jeden obcházel auta, která zastavila před semafory v ulici U Trati směrem od čtvrti Doudlevce a druhý pak řidiče ve vozech v Borské ulici.

Falešné sbírky řeší policisté po celé republice. Tohle video je z Prahy.

Video  Falešné sbírky se v Praze rozmáhají: Policisté zadrželi dva cizince.  - Městská policie Praha
Video se připravuje ...

Pink ( 12. března 2017 03:41 )

Máme se na co těšit,až dostane Ukrajina bezvízový styk.

Luci.55 ( 12. března 2017 02:04 )

 Já to říkala hned, že jsou to podvodníci! A manžel, že jsou to chudáci a přispějeme. Tak máme reflexní pásku a podpořili jsme je 40ti korunami. 😄 Obcházeli v Chotěšově na semaforech. 😉

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání