Středa 22. května 2024
Svátek slaví Emil, zítra Vladimír
Oblačno, déšť 19°C

Máma čtyř dětí kvůli nemoci manžela prodala byt, přišla ale o dávky. Čtenáři Blesku pomáhají

Rodina se čtyřmi dětmi zůstala po nehodě tatínka bez prostředků.
Rodina se čtyřmi dětmi zůstala po nehodě tatínka bez prostředků.  (Autor: Nadace ADRA)
Autor: ljš - 
13. února 2017
05:00

Nehoda, kterou nezavinili, jim obrátila život naruby! Manžel paní Lenky Lehmannové z České Lípy po ní skončil v plném invalidním důchodu a rodina se čtyřmi dětmi tak zůstala bez prostředků. Teď ale mají novou naději...

Lehmannovi mají čtyři potomky: sedmnáctiletou dceru a syny ve věku 10, 9 a 5 let. O všechny se dokázali bez problémů postarat, než zasáhla krutá ruka osudu. Otec a živitel rodiny utrpěl těžkou nehodu, několik dní byl v komatu a od té doby je vážně nemocný.

„Radost ze života je pryč a neustále mě tíží myšlenka, jak děti hlavně po finanční stránce zvládnu vychovat,“ přiznala paní Lenka. „Už jsme byli nuceni prodat byt. Stát vám v takovéto situaci rozhodně nepomůže, spíše se prodejem bytu naše situace ještě zhoršila, byly nám odejmuty sociální dávky, které jsou k přežívání, a ne ke slušné výchově dětí,“ napsala na Facebooku.

Později byly příspěvky rodině sice znovu přiznány, Lehmannovi ale dál bojují na pokraji přežití, a to i přesto, že se statečná maminka, která pečuje o děti i manžela, snaží přivydělávat si, kde může. „Už bohužel nemám co prodat, snažím se najít si práci na dopoledne a na večer, ale vím, že já sama šest lidí neuživím. Kvůli dětem vím, že musím, ale jsou dny, kdy už prostě nemůžu,“ říká. 

Po čtyřech letech živoření ale rodině svitla naděje. Ujala se jí Nadace Adra, která pro rodinu uspořádala sbírku. Na kontě se za týden sešlo 13 tisíc korun. Po článku Blesk.cz ale částka během jediného dne raketově vzrostla až na bezmála 140 tisíc.

K důstojnému životu rodiny by ale bylo potřeba ještě víc. Pomůžete i vy? Přispívat můžete na účet 573 33 375/ 0300 (variabilní symbol 234) nebo přes platební bránu ZDE››

Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání