Leonardo DiCaprio po česku! Nezletilý obelhal soud. Čtvrt roku se vydával za stážistu

Autor: Jiří Krušina - 
9. února 2017
12:08

Chyť mě, když to dokážeš! Tak se jmenuje americký film s hvězdným Leonardem DiCapriem. Je o podvodníkovi, který se vydával za kdekoho a mimo jiné i za obhájce u soudu. Jako by si z něj vzal příklad nezletilý chlapec v Opavě. I on se u zdejšího soudu čtvrt roku úspěšně vydával za stážistu.

Podvodníček začal chodit k soudu loni v létě. Společně s dalšími oficiálními stážisty z právnických fakult usedal do lavic při různých jednáních. Před líčeními či po nich zůstával s opravdovými stážisty, poslouchal informace a sledoval postupy soudců. Advokáti se mu svěřovali s novými důkazy.

Místopředseda opavského soudu Jaroslav Khul informaci o podvodníkovi potvrdil. „Hoch se začal za stážistu vydávat loni začátkem léta. Místo aby byl s kamarády u vody, vysedával v jednacích síních. Vypadal starší než vrstevníci,“ okomentoval to.

Falešného stážistu ve stylu Leonarda DiCapria prozradila v průběhu září touha nahlédnout do spisu. „Přišel za úřednicí soudu a požádal o nahlédnutí do spisu. Přitom tvrdil, že k tomu má souhlas od předsedkyně. Zodpovědná úřednice si informaci ověřila a zjistila, že mladík lže,“ prozradil dále místopředseda soudu.

Předsedkyně soudu nařídila justiční stráži, aby "stážistu" zadržela. „Chlapec k soudu tradičně dorazil s úsměvem na tváři. Když jsme ho obstoupili a řekli, že půjde s námi, byl vyděšený,“ sdělil člen justiční stráže.

Jeden z místopředsedů soudu podvodníka vyslechl. „Kolega byl překvapen zapálením mladíka pro justici. Dalším překvapením bylo zjištění, že je nezletilý. Chlapec byl předán oddělení sociálněprávní ochrany dětí,“ dodal Jaroslav Khul.

Co musí splňovat stážista

Skutečný stážista musí být studentem právnické fakulty. „Musí přijít s žádostí za předsedkyní soudu. Ta jej přidělí k určitému soudci. Následně podepíše dokumenty o mlčenlivosti a může být stážistou,“ řekl Jaroslav Khul.

barbarella01 ( 10. února 2017 00:25 )

To je čudla.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud