Pohřeb Jaroslava, který po střelbě na exekutory skočil z balkonu: Dohnali ho k tomu, řekla zdrcená matka

Autor: Slávka Červená, ljš - 
1. března 2017
14:32

Rodina a desítky přátel se včera ve zlínském krematoriu naposledy rozloučili s Jaroslavem Janotou (†48) z Napajedel. Soudní verdikt ho dohnal k zoufalému činu. Než aby šel na 12 let do vězení, skočil ze sedmého patra balkonu.

Soud ho do vězení poslal za pokus vraždy a vyhrožování. Exekutoři po nešťastníkovi loni v lednu vymáhali 70 tisíc. Když dopoledne spal, odvrtali zámek a vnikli do bytu. Janota na ně namířil zbraň. Když utekli, vystřelil, ale nikoho nezranil. „Spal jsem tvrdě po noční, myslel jsem, že jsou to zloději. Výstřel byl varovný,“ uvedl u soudu.

Po incidentu exekutoři kontaktovali také Janotovu matku Ludmilu, která podle něj dluh následně uhradila. Na synově pohřbu řekla, že je to nespravedlivé. „Takový hodný člověk a tak musel skončit. Dohnal ho k tomu celý systém,“ řekla.

Na pohřbu ve zlínským krematoriu se sešla řada příbuzných i známých. Všichni jsou z tragédie zdrcení a věří, že byl Jaroslav odsouzen neprávem. „Říkal mi, že kdyby chtěl, tak je (exekutory, pozn. red.) trefí. Měl browning po tatínkovi. Dluhy mu údajně vznikly tak, že ještě jako voják z povolání přenechal služební byt v Prachaticích známému a ten je pak nasekal,“ vysvětlil Janotův bratranec Zdeněk Hubáček.

Janota spáchal sebevraždu ve středu 22. února. Krátce předtím nejprve na svém blogu popsal celý incident s exekutory a pak zde zveřejnil i dopis na rozloučenou. Ten byl ale později smazán, koluje však na sociálních sítích. Poté vylezl na balkon v sedmém patře a asi po hodinovém váhání nakonec skočil dolů. 

Desterz ( 5. června 2017 16:07 )

Jednou mu odhalí pamětní desku jako oběti exekutorské zvůle, a o této zrůdné době se budou děti učit ve školách jako o novodobé době temna...!

Barys1 ( 5. března 2017 22:46 )

Prosím, kdo chcete, můžete podepsat petici proti soudně-exekutorské mafii, která zabila pana Jaroslava Janotu a stejně tak zničila životy jiných lidí. PETICE: https://www.petice24.com/dusi_nas_exekuce__oteveny_dopis_vedeni_statu

Gemmy ( 5. března 2017 11:17 )

Mimo to,že se někdy mafiáni vybíjí mezi sebou,slušní lidé záhadně umírají, nebo jsou k zoufalému činu dohnáni, je vinen systém.Pro obyčejné lidi je to daň za sametovou revoluci.Obyčejný člověk nemá nikde zastání. 

..krakonos500 ( 2. března 2017 11:46 )

Naše prohnilá justice statečně brání zločince. Korupčník sRath se ti může hrdě vymočit do úst, protože je z ČSSD. A justice bude statečně řešit kabelky za 30litrů nějaké premiérské matrace.

haluzakfest ( 2. března 2017 08:25 )

Pozor na to, aŤ si pro vás nepřijdou, na to jsou policajti jedničky, dělat mafii ochranku, ale postavit se těm pravým zločincům, na to jsou všichni dojednoho zbabělci.. je mi zle z toho kde musím žít.. je třeba hovořit na hraně ale né zaní, je třeba psát to že já jsem slyšel jak někdo říkal že by mělo být povinností aby každý zodpovědný občan už z principu ty zrůdy ignoroval a v případě jejich obtěžování jim minámělně zlámal hnáty tyčí, do té míry že už by dotyčný nemohl slovo exekuce ani vyslovit už.. to co jste napsal ty špíny policejní mohou klasifikovat jako podněcování k nenávisti.. či k násilí.. s*at na ně i s jejíma zákonama, taky už na ně nemám nervy a máte recht a tečka. Každý kdo má v sobě minimum lidskosti nemůže nesouhlasit, ve skutečnosti už dávno jsme měli rázně toto zvěrstvo zatrhnout..

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud