Matka upálila dceru (†18), za vraždu ze cti dostala trest smrti

Autor: shp - 
17. ledna 2017
18:52

Vzala si muže z jiné etnické skupiny a zaplatila za to vlastním životem. Teprve osmnáctiletou Pákistánku Zeenat Rafiq (†18) upálila její matka. Podle Parveen Bibi totiž dcera zostudila celou rodinu. Společně s dívčiným bratrem ji polila benzinem a zapálila. Za ohyzdný čin byla odsouzena k trestu smrti.

Dívka se provdala i přes nesouhlas své rodiny za Hassana Khana. Jenže zatímco Zeenat byla z paňdžábského etnika, Hassan se řadil k pašunům. A to Parveen rozzuřilo natolik, že se rozhodla svou dceru zabít jedním z nejhorších a nejbolestivějších způsobů – upálením.

Poté, co zabila svou dceru, vyběhla Perveen na ulici, sundala si přehoz a začala se bít do hrudníku a křičela: Lidé, zabila jsem svou dceru kvůli zneuctění, naší rodině dala špatné jméno,“ vypověděla mladší sestra vražedkyně Naseem Bibi.

Moje sestra dávno prohlásila, že nedovolí dceři, aby si vzala pašuna,“ dodala. Soud se s obviněnou ženou vůbec nemazlil. Za vraždu vlastní dcery ji odsoudil k trestu smrti. Její syn, který jí pomáhal, byl odsouzen k doživotí strávenému ve vězení.

petrzn ( 18. ledna 2017 07:42 )

Již brzy i ve vašem městě.

marianskelazne ( 17. ledna 2017 21:31 )

konecne poradny trest, magorka jedna, a o povedenem synackovi ani nemluve!!!

balika ( 17. ledna 2017 20:32 )

Se vsadím, že se na tom "usnesla" celá rozvětvená rodina a matka dostala rozkaz popravu vykonat jako "nejnižší člen rodiny - stará, ošklivá, nepotřebná žena."

balika ( 17. ledna 2017 20:16 )

Pisálci Plesku Jasně, že Paštuni nebo Paštunové.

londynskypes ( 17. ledna 2017 20:12 )

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud