Z bolesti zubů se stal boj o život: Dušanův zápas s leukémií dojal stovky lidí

Autor: lm - 
10. ledna 2017
13:00

Dušanův boj o život dojal celé Slovensko! Vysokoškolský student (21) šel minulý rok v prosinci s bolestí zubů k doktorovi, o dva dny později ho hospitalizovali s akutní leukémií. Mladík přes sociální síť poprosil o pomoc a jeho příběh chytil za srdce mnoho dobrých lidí.

Dušanovi se během 48 hodin obrátil svět naruby. „V období Vánoc jsem zase začal pociťovat citlivé dásně a na tváři se mi udělala vyrážka. Když to ani po Novém roce nepřešlo, opět jsem šel k lékařce,“ popsal serveru čas.sk vysokoškolák. Den po výtěrech, které absolvoval, mu lékařka volala, aby okamžitě přijel na hematologické oddělení do nemocnice. Tam si vyslechl hrozivou diagnózu – trpí akutní leukémií.

Jde o stejnou nemoc, na kterou náhle skonala reportérka RTVS Leona Kočkovičová Fučíková (†32). Dušan je od té doby v nemocnici připoutaný na lůžko. Doktoři mu řekli, že jediné, co pro něj můžou ostatní udělat, je darovat krev. Mladík proto zkusil požádat o pomoc na sociální síti. A nestačil se divit, jakou měl jeho příběh odezvu.

Jeho příspěvek sdílely skoro dva tisíce lidí a ozývají se mu dobří lidé z celého Slovenska. „Hodně cizích mi lidí píše zprávy, že to (krev) dají na mé jméno. Jsem rád za tu snahu a těší mě, že se lidé pokusili darovat mi krev. Určitě se najde dostatek krve i přesto, že pár lidí nemohlo krev darovat,“ poděkoval student. Po chemoterapiích se má prý lépe. „Nevolnosti zmizely po třech chemoterapiích. Teď mám pumpu, na kterou jsem napojen 24 hodin, ale to už není tak zlé,“ dodal.

„Když napsal na sociální síť, že má akutní leukémii, první, co mě napadlo, bylo, že když mu mám jak pomoci, tak mu pomůžu. Když mu daruji krev, je to to nejmenší, co mohu udělat. Možná jsem přispěl k tomu, že jsem někomu pomohl se vyléčit a zachránit život,“ doplnil jeho kamarád Adam (22).

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud