Dahlgren za mřížemi možná neskončí: Musí mu přezkoumat mozek, žádá soud

Autor: dce - 
29. 12. 2016
11:39

Zda půjde Kevin Dahlgren skutečně za mříže na doživotí, v příštích měsících rozhodne Vrchní soud v Olomouci. Odvolací soud navíc nenechává nic náhodě - nechal si vypracovat nový posudek v oboru psychiatrie. Dahlgrenův advokát totiž staví obhajobu na nepříčetnosti svého klienta v době čtyřnásobné vraždy.

Kevina Dahlgrena soud letos v červenci odsoudil na doživotí za čtyřnásobnou vraždu vzdálených příbuzných v Brně-Ivanovicích. U soudu vyšlo najevo nejen, s jakou brutalitou svou tetu, strýce a dva bratrance mladý Američan zabil, ale také, jak se choval v době před příjezdem do Česka. Psychické problémy ho totiž provázely už od dětství.

A právě na tom stojí Dahlgrenova obhajoba - jeho advokát Richard Špíšek, který se snaží prokázat, že je Dahlgren psychicky nemocný. Kvůli tomu požadoval i vypracování dalšího posudku v oboru psychiatrie. Psychiatrička Milena Zimulová a psycholožka Beata Nour Mohammadia před soudem potvrdily, že mladík byl v době zločinu příčetný.

Zda i další znalec dospěje ke stejnému závěru je zatím ve hvězdách. Posudek má podle deníku MF Dnes zpracovat primář ochranné léčby Psychiatrické léčebny v Bohnicích Jiří Švarc. „Spis jsem již obdržel. Termín na vypracování posudku mám do 31. března,“ uvedl Švarc. V krajním případě by Dahlgren mohl místo zabezpečovací detence skončit v psychiatrické léčebně.

„Vrchní soud má nejspíš důvodné pochybnosti o příčetnosti obžalovaného. Proces jsem také sledoval, sám jsem pochyboval o tom, zda v tomto případě má obžalovaný pouze psychickou poruchu, nebo je duševně nemocný,“ prohlásil advokát Richard Novák. Podle právníka Radka Ondruše za tím ovšem může být snaha soudu jednání urychlit - případ by mohl vrátit ke krajskému soudu, místo toho ale zadal vrchní soud posudek sám.

Doporučujeme
marlen52 ( 29. prosince 2016 16:07 )

já si myslím že doma už něco provedl tak ho rodiče poslali sem.psali že doma už zabíjet chtěl.no a tady ho snad pusti to by byla lumpárna ale ne pevní

Samo ( 29. prosince 2016 14:18 )

Klasický český soud, na jedné straně, když má objednávku od vládnoucí garnitury, odsoudí člověka za nic a bez důkazů- viz rozsudek nad šéfkou ERÚ Vitáskovou 8,5 roku nepodmíněně za trestný čin, ke kterému došlo půl roku před jejím nástupem do funkce a naopak zbavení viny jejího předchůdce v úřadu pro nedostatek důkazů, soud s Rathem, který jde do ztracena. V případě Dahlgrena je jasné, že čtyřnásobnou vraždu spáchal a jako takový patří za mříže, ať už byl příčetný nebo nepříčetný. A za mřížemi by měl být až do konce svého života bez možnosti propuštění na svobodu.

1946 ( 29. prosince 2016 14:06 )

vosavopruz ( 29. prosince 2016 13:45 )

kdyby něco provedla ganzanie,tak by nešla do vězení,skončila by v léčebně pro mentálně zaostalé no a o Auru by se postarala sousedka.

londynskypes ( 29. prosince 2016 13:36 )

boze mel by skoncit na rozni

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud