Psycholog o týrání psa holčičkou z Karviné: Takovou agresi jsem u autistů nikdy nezažil

Autor: dce - 
21. 12. 2016
05:16

Nejsdílenější video zlatého adventního víkendu? Rozhodně to není nic, co by v člověku vyvolávalo vánoční náladu. Facebookem se totiž šíří záběry holčičky z Karviné, která má psa při venčení týrat. Matka tvrdí, že je autistka a patrně si myslí, že tím věc omluví. Psycholog ale věc vidí trošku jinak.

V Karviné bylo natočeno video, na kterém malá holka dennodenně venčí psa. Podívejte se jakým způsobem, jedná se o týrání. Jestli ji znáte, upozorněte rodiče!! To přece není možné!!!“ s tímto komentářem se po celém Facebooku závratnou rychlostí šíří video s holčičkou, která na sídlišti venčí psa. Znepokojivé je však její chování – psa má škrtit, pak s ním zřetelně praští i o auto.

Video Internet zuří nad drsným videem: Malá holčička z Karviné na procházce týrá psa, tvrdí veřejnost. - Facebook

Více než šest tisíckrát sdílené video řeší pochopitelně zejména milovníci zvířat. Podle nich je na záběrech vidět jasné týrání psa. Pro ostré výrazy ovšem komentující nejdou daleko. „Vím, že je to dítě, ale vidět to, dám jí přes hubu!!! Toto se nedělá!!!!“ stojí v umírněnějším komentáři.

„Přijali jsme oznámení o podezření z týrání zvířete. Policisté se tímto případem intenzivně zabývají,“ řekl Blesk.cz mluvčí karvinských policistů Miroslav Kolátek.

Místním se už přes Facebook podařilo identifikovat matku inkriminované holčičky a přes sociální sítě ji začali nevybíravě napadat. Matka a i několik známých dítě brání tím, že dívenka trpí autismem. Patrně čeká, že lidé proto nevhodné chování dítěte pochopí. Opak je ale pravdou – do ženy se pustili o to víc. A jasno má i psycholog.

„U autismu taková útočnost není, opravdu ne… já osobně jsem u autisty nikdy neviděl takhle agresivní jednání,“ řekl Blesk.cz dětský psycholog Jiří Novák. „Může to být reakce na to, jak se k holčičce chovají doma nebo projev sociopatické formy. Patrně je to porucha chování,“ dodal.

njnj ( 15. března 2017 17:43 )

- dnes jsem musela reagovet - už dost dostala jsem vynadané a už mlčet nebudu -chování matky vůči dceři jsem oznámila už v září - dokonce i ohledně pejska - hodně krát jsem upozornovala na agresi a péči o dítě- nic se nedělo - dnes jsem už volala policii - hrubé chonámí, nadávky dokonce za přítomnosti nezletilé dcery a policie - jedná věc je dostat příspěvek na péči a druhá věc je s ním naložit

abzk ( 22. prosince 2016 18:53 )

Marná snaha, ten fake profil už je smazanej. Vlastně oba fake profily už jsou pryč. Jak ten tý udajný matky, tak i ten tý co to fake video údajně natočila. Zkrátka bublina praskla, nic se nestalo, jenom puch po blbcích, co tomu uvěřili, zůstal

Vrazb ( 22. prosince 2016 14:14 )

 Kdo nevěří klidně mu poslu odkaz na matky profil kde jsou fotky jak pejska tak dcery. Také to opravdu není

aluman ( 22. prosince 2016 12:41 )

Novináři neinformují, jelikož není o čem informovat. Video je FAKE na který kromě senzacechtivých hlupáků z Blesku nikdo jiný neskočil.

bjutifl ( 22. prosince 2016 12:30 )

Úžasný, z opileckýho blekotání, opakování a absence slovosledu jsi se v poopičný dopracoval k pouhým výpadkům interpunkce, nelogičnosti a jen jednomu nesmyslnému slovu Ovšem v to, že bys pochopil, že se to vůbec nestalo, jsem skutečně nedoufala.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud