Čtvrtek 27. ledna 2022
Svátek slaví Ingrid, zítra Otýlie
Zataženo, déšť se sněhem 4°C

Psi v Lužci roztrhali malého Mirečka (†5): Policie ukončila vyšetřování, šokující závěry kynologa!

Autor: dce - 
13. prosince 2016
16:27

Psi v Lužci nad Cidlinou roztrhali v září pětiletého chlapečka. Policie po třech měsících ukončila vyšetřování a podala návrh obžaloby na otce dítěte a majitele psů. Odborný posudek kynologa jim totiž připisuje vinu.

Pětapadesátiletý otec a osmadvacetiletý majitel psů Pavel byli obviněni krátce po incidentu, který se odehrál v polovině září. Teď oba muže podle serveru Novinky.cz policie navrhla obžalovat.

Starší muž přišel ke známému s Mirečkem půjčit si vozík za auto. Zatímco ho dvojice montovala k vozu, dítě odběhlo na pozemek, kde se pohybovala smečka psů. S těmi už byly v minulosti problémy.

„Ukázalo se, že se psy nacházejícími se na pozemku majitele byly již dříve problémy. V minulosti zaútočili na jiná zvířata nebo i přes zabezpečení vnikli na pozemky sousedů. Pravděpodobnost, že zaútočí, se dala alespoň předpokládat,“ uvedla policejní mluvčí Lenka Burýšková.

Mirečka ve chvíli nepozornosti psi napadli a ošklivě ho potrhali. Snahy o oživení byly marné.

„Z posudků jednoznačně vyplývá a je potvrzeno, že chlapec zemřel v důsledku devastujícího zranění, které mu způsobili útočící psi,“ tvrdí mluvčí.

Znalecký posudek z oboru kynologie uvádí, že tragédii se dalo předejít, kdyby chlapec nebyl ponechán bez dozoru. „Vyšetřovatel podá státnímu zástupci podnět k podání návrhu na tzv. zabrání věci, tj. odebrání psů majiteli,“ dodala Burýšková.

s... ( 22. března 2017 20:26 )

 Zavrela bych toho kretena co ma ty psi kdyby je netyral tak by nezautocili a jeste chudak nechape proc se to stalo? Jen me mrzi ze to odnesl zase nevinny chlapecek a ne on!

bibijana ( 13. prosince 2016 21:10 )

Odeberou psy a za chvilku budou v klecích noví.Bohatá famílie, když mají na poplatky za psy, na krmení a veterinární péči. 

Bystrozraky ( 13. prosince 2016 20:40 )

Jako by se nic nestalo. Takoví pitomci nemají žádné svědomí. Bohužel jich přibývá s výrazným přispěním zvrhlých medií. Havlovi by se to ovšem jistě líbilo! Svobod! Kasa štymuje!

zwil ( 13. prosince 2016 19:06 )

To jsou tak sokujici zavery,ze se z toho plesk pos.ral.Na to prijde kazdy,ze kdyby dite hlidal otec,nestesti by se nestalo..Boze,vy mate v tech dutych hlavach uplne nas.rano,hlavne ploditel titulku... 

Pindruse ( 13. prosince 2016 17:39 )

myslím si že už jsou potrestaní dost,celý život žít s myšlenkou že zavinili smrt dítěte a syna

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání