Opilec napadl manželku kladivem, po policistovi hodil nůž: Skončil v poutech

Opilec napadl manželku kladivem, po policistovi hodil nůž: Skončil v poutech. (ilustrační foto)
Autor: dce - 
7. listopadu 2016
13:49

Závažný případ řeší policisté z Hodonínska. Původně vyjížděli k domácí potyčce mezi manželi. Nakonec se ukázalo, že opilý muž zde svou manželku ohrožuje kladivem a nožem. Ten nakonec hodil i proti jednomu ze zasahujících policistů!

K násilným útokům vůči ženě vyjížděli hodonínští policisté už v pátek odpoledne do Prušánek. Žena na lince 158 oznámila, že opilý manžel jí vulgárně nadává a ohrožuje na zdraví a životě kladivem a nožem, a tak raději utekla z domu,“ uvedl policejní mluvčí Petr Zámečník.

Policisté okažitě vyrazili na místo, kde je skutečně uvítal muž s kladivem v ruce. Po výzvě k odložení nástroje, muž zahodil kladivo a začal se přibližovat k hlídce. V tom však sáhnul za záda k opasku svých kalhot, odkud vytáhl kuchyňský nůž a držel jej v ruce proti zasahujícímu policistovi. Opětovnou výzvu k odložení nože neakceptoval a bez jakéhokoliv předchozího varování nůž vymrštil přímo proti policistovi. K zasažení zakročujícího policisty nožem nedošlo jen díky včasnému uskočení,“ prohlásil Zámečník.

Policisté muže zatkli a odvezli na služebnu, kde mu bylo naměřeno více jak jedno promile alkoholu. „Vrhnutí nožem na zasahujícího policistu bylo následně kvalifikováno jako podezření z trestného činu Násilí proti úřední osobě a počínání vůči své manželce bylo kvalifikováno jako podezření z Nebezpečného vyhrožování. V případě odsouzení mu hrozí až čtyři roky odnětí svobody,“ dodal mluvčí.

ladybug ( 7. listopadu 2016 15:05 )

To teda máte zákony! Má štěstí, že je v Česku. Na západě už by byl po smrti, protože ohrožoval policajta zbraní

starypes ( 7. listopadu 2016 14:49 )

Zavřít pro blbost ! Netrefil se ani kladivem, ani nožem, parchant.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud