Čtvrtek 28. září 2023
Polojasno 24°C

Chtěl, aby se k němu vrátila přítelkyně, tak jí ubodal rodiče: Odsedí si 20 let

Autor: ČTK, dce - 
19. září 2016
14:47

Na 20 let do vězení poslal dnes českobudějovický soud muže za brutální vraždu své tchyně a jejího partnera. Jednapadesátiletý muž se k činu přiznal. Oba dva seniory nejprve udeřil střelnou zbraní a následně je ubodal nožem. Muž činem reagoval na problémy se svou manželkou, která jej opustila. Domníval se, že její matka s partnerem by mohli ženu přemluvit k tomu, aby se k němu vrátila. Dnešní rozsudek není pravomocný. Státní zástupce se vzdal práva na odvolání a obžalovaný si ponechal lhůtu.

„Soud považuje za prokázané, že obžalovaný jednal po předchozím uvážení a na místo činu dorazil s úmyslem usmrtit,“ uvedl předseda senátu českobudějovického soudu Ondřej Vítů. Dodal, že muž se na vraždu připravoval.

Tragická událost se stala loni v prosinci na Jindřichohradecku. Jednapadesátiletý muž tam tehdy přicestoval ze Slovenska, kde se svou rodinou žil. Před soudem tvrdil, že si nedokáže vysvětlit, proč k tragédii došlo, a dodal, že útok na tchyni a jejího partnera neplánoval. „Byl to zkrat, který si nedokážu vysvětlit. Lituji toho, co se stalo a chci se všem omluvit,“ uvedl dnes před soudem obžalovaný.

Podle státního zástupce se však na svůj čin připravoval. Podobně hovořil i soudní znalec z oboru psychologie Václav Šnorek. „Jeho jednání bylo pravděpodobně plánované. Z odchodu manželky vinil její rodiče. Průběh toho činu byl brutální,“ uvedl. Dodal, že u obžalovaného se projevuje emoční nestálost a má také sklon k impulsivnímu jednání.

Obžalovaný loni v prosinci čekal na tchyni a jejího partnera v obci na Jindřichohradecku několik hodin. Když se oba senioři vrátili domů, začal se s nimi hádat. „Začali mi nadávat. Křičeli, že je dobře, že ode mě (žena) odešla,“ řekl. Obžalovaný se řadě pozůstalých následně písemně za svůj čin omluvil.

..krakonos500 ( 19. září 2016 16:14 )

 Proč nejsou diskuze u článků o brutálních znásilněních skupinami imigrantů v Německu a ve francii?

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud