Unesené děti našli díky dopisu od Daniela (16): Jak vypadala chlapcova šifra?

Autor: dce - 
10. 9. 2016
15:00

Unesené děti z Mlékojed našli sami rodiče. Policisté jim podle slov matky odmítli pomoci, když jim syn Daniel (16) poslal dopis s šifrou. Díky ní našli rodiče upravenou garáž na kraji Ústí nad Labem a děti zachránili. Matka nyní prozradila, jak Daniel zašifroval jejich polohu!

Zdeněk H. (36) podle policie unesl Daniela (16) a Janu (13), když se procházeli podél řeky v Litoměřicích. S pistolí v ruce je přinutil nastoupit do auta a odvezl je do Střekova na kraji Ústí nad Labem, kde je deset dní držel v plně zařízeném úkrytu v garáži.

Udělal ale chybu – povolil jim napsat dopis rodičům. A díky němu Danielovi rodiče vypátrali polohu dětí, Daniel totiž použil šifru, aby jim napověděl, kde se děti ukrývají!

Třeba ve větě ‚Nic nám nechybí‘ bylo přeškrtnuté slovo nechybí. Ve větě ‚Jsme u kamarádů‘ byli škrtnutí kamarádi. Pochopili jsme, že to znamená přesný opak. Že jim chybí všechno a u kamarádů nejsou. Bylo tam například špatně čitelné slovo, které začínalo na ‚stře…‘. Četli jsme střecha nebo středa, nakonec jsme přišli na to, že to bude Střekov,“ řekla serveru iDnes.cz Danielova matka.

Daniel (16) pro TV Nova popsal, jak se mu podařilo indicie do dopisu propašovat. Zkusil prý štěstí, když únosce pětistránkový dopis po sepsání důkladně zkontroloval. „Řekl jsem, že něco dopíšu… Do prostoru, kde jsem měl vynecháno, jsem napsal, kde se nacházíme,“ uvedl mladík s tím, že na konec dopisu dopsal ještě pár řádek navíc, aby nevzbudil podezření.

Rodiče hned druhý den děti ve Střekově našli a policisté je vysvobodili. Po pár hodinách zatkli i Zdeňka H., který byl v pátek obviněn z vydírání a zbavení osobní svobody.

Vše o případu únosu Jany a Daniela čtěte ZDE››

Doporučujeme
nafta ( 12. září 2016 23:48 )

„Řekl jsem, že něco dopíšu… Do prostoru, kde jsem měl vynecháno, jsem napsal, kde se nacházíme,“ - a to bola tá nerozlúštiteľná šifra s Enigmou???

kecal ( 11. září 2016 04:22 )

deset minut sám s Danielem a pravda je na světě tahle to je sama lež.

tomik007 ( 10. září 2016 19:35 )

treba ten unosce byl czbolandjan - a nerozumnel czesky?

jussuf ( 10. září 2016 19:09 )

S tou šifrou je to akési čudné, iba ak 16 ročný mládenec je výnimočný génius a únosca naprostý primitívny idiot. Aj podpriemerne bystrý jedinec musí zistiť, že preškrtnuté slovo znamená opak, no a dopisovanie do prázdneho miesta nepotrebuje komentár. A keď bol únosca taký tupec, ako dokázal vybudovať takú dokonalú skrýš ? Je to ako v tom starom fóre, keď občan ČSR šiel na montáž do ZSSR. Dohoda bola, že ak v liste niečo napíše červenou tužkou tak opak je pravdou. No a keď v liste písal, že sa má dobre, strava a ubytovanie výborné, atď...na konci napísal, že iba červenú tužku nikde nezohnal. Nechajme sa prekvapiť čo donesie ďalšie vyšetrovanie, mne to ale skôr pripadá ako poriadna kačica.

pelagie ( 10. září 2016 19:02 )

ale , no tak....

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud