Zvukotěsné dveře, počítač a dodávky potravin: Šokující detaily z krytu, kde měl únosce věznit Janu a Daniela

Autor: ljš, idh, mka, ryc - 
9. 9. 2016
05:00

Na první pohled obyčejná garáž na kraji Ústí nad Labem má být místem, kde deset dní trpěla třináctiletá Jana a šestnáctiletý Daniel z Litoměřicka. Únosce ji měl speciálně upravit tak, aby v ní děti mohl věznit. Rodiče je pak prý vypátrali na vlastní pěst pomocí indicií, které jim v dopise zanechal Daniel.

Daniel a Jana se 28. srpna sešli v Litoměřicích. Domů se nevrátili a jejich mobilní telefony byly vypnuté. Útěku z domova rodiny nevěřily. Vypsaly dokonce odměnu za jejich nalezení. Příběh však ve středu nabral nečekaný směr... Dvojici měla objevit Danielova matka s otcem v garáži na Ústecku, kde měly být údajně děti drženy násilím.

 

Tvrdí, že postupovali podle skrytých indicií v dopise, který jim se svolením únosce mohli potomci napsat. Prý ho ukázali kriminalistům, ti jim s hledáním ale původně nepomáhali.

 

Televize Nova ve čtvrtek ukázala záběry místa, kde byly děti údajně drženy. Šlo o řadovou garáž, která se od ostatních v řadě na první pohled nijak nelišila, vnitřek však měl být speciálně upraven. „Byla to pevnost,“ shrnula Danielova matka. Podle televize se za klasickými plechovými dveřmi nacházely ještě troje další, které měly zabránit tomu, aby bylo slyšet volání o pomoc.  

 

Představa, že děti na tak malém prostoru strávily celých deset dní, je děsivá. O tom, jak tam přežívaly, se zatím mnoho neví. Únosce jim prý dal k dispozici notebook, aby se mohly dívat na filmy. Zásoboval je také jídlem a pitím.Tam bylo všechno, na co jsme si vzpomněli,“ řekla Jana. Zato denní světlo prý neviděli. 

 

Děti tvrdí, že je muž ve věku 30 až 40 let unesl, protože tak chtěl získat kamarády a současně i děti. V době, kdy je věznil, prý normálně chodil do práce a za dětmi jezdil. Jeho chování vůči nim bylo zřejmě jako na houpačce. „Jeden den s nimi hrál karty a druhý den vyhrožoval, že je zakope,“ vyprávěla Danova máma.

 

Policie už podezřelého sice zadržela, z čeho přesně ho viní, ale říct nechce. „Na pokyn státního zástupce poskytujeme k tomuto případu pouze tyto informace. Prověřujeme v souvislosti se zmizením dětí jisté protiprávní jednání. Zadrželi jsme podezřelou osobu. Pokračujeme v úkonech trestního řízení, zajišťujeme důkazní materiál a vyslýcháme osoby. Případ si převzali krajští kriminalisté. Ucelenou informaci o celém případu poskytneme v následujících dnech,“ řekla policejní mluvčí Alena Bartošová.

 

Matka muže, který měl být v souvislosti s případem zadržen, Blesku řekla, že o únosu slyší prvně. Uvedla ale, že policisté zabavili auto jejího syna. „Se synem jsem od jeho zatčení neměla možnost mluvit. Policie mi neřekla vůbec nic,“ řekla. 

 

Jana a Daniel uneseni? Vše o případu čtěte ZDE››

hops.1 ( 9. září 2016 17:46 )

Perníková chaloupka Jeníček a Mařenka.

tomik007 ( 9. září 2016 16:19 )

Cely tyden je tam pry krmil koblihami

ejvm1712 ( 9. září 2016 14:41 )

Daneček malý genius,ale už mu stříká

zednik ( 9. září 2016 12:42 )

Asi jsi nepochopila, že se lidé vyjadřují k té exhibici rodiny.

tomik007 ( 9. září 2016 12:10 )

Na tomto pripade je zretelne videt jak prebytek mleka pusobi zhoubne na mozek.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud