Lennonův vrah chtěl na svobodu: Americký soud propuštění zamítl

30. 8. 2016
06:44

Mark David Chapman, který před téměř 36 lety zastřelil někdejšího člena britské hudební skupiny Beatles Johna Lennona, opět nepřesvědčil americké úřady, aby ho předčasně pustily na svobodu. Úřady tak zamítly již devátou Chapmanovu žádost o podmínečné propuštění.

„Na základě našeho rozhovoru a posouzení vašich záznamů shledáváme, že vaše propuštění by nebylo v souladu se zájmy společnosti,“ uvedla příslušná komise při odmítnutí žádosti. Další slyšení o podmínečném propuštění čeká Chapmana v srpnu 2018.

Chapman zavraždil Lennona 8. prosince 1980 pěti ranami z revolveru, když se hudebník vracel do svého domu na Manhattanu z nahrávacího studia. K vraždě se doznal a uvedl, že na sebe chtěl tímto způsobem strhnout pozornost. Soud mu vyměřil doživotní vězení s možností podmínečného propuštění nejdříve po 20 letech.

Chapman, kterému je nyní 61 let, žádá o předčasné ukončení trestu pravidelně po dvou letech od roku 2000. Všechny jeho žádosti byly zatím zamítnuty.

holcman ( 31. srpna 2016 01:12 )

Nechal bych ho tam shnít, pošuka vražednýho. U nás máme zase jinýho Chapmana, napakovanýho Sporťáka Hušáka. Ten sice ještě nevraždil, ale obíral kde koho a dosud si sedí doma v křesle. http://1gr.cz/fotky/lidovky/16/083/lnc460/GIB658e48_Praha2382016Ale.jpg A.T.S. Chapman alias Krakonoš Hušák..... http://www.cibulka.com/cgi-bin/det_os.exe?id=W32294

mrd.bejka ( 30. srpna 2016 09:45 )

řekni tvýmu smradlavýmu fotrovi z turecka ať tě znovu přemr dá, první střik do ovce která tě vypr dla se mu totálně nepoved ty vyš ukanej zm rde

tgbg ( 30. srpna 2016 08:37 )

co vám komunistfašsti zatajují komunistický terorista vysvětlil ,že Lennon ho štval svým chováním , jak propagoval Mír, byl v mírovém hnutí , odmítal RUSKÉ okupace jiných zemí zemí , Lennon byl zavražděn vládou RUSKA KOMNATA .. byly ruské pokusy na lidech teroristické organizace RUSSKA .kdy se pomocí drog snaží naprogramovat mozky lidí k vraždám, terorismu, jednání které by sami nikdy nespáchali Lennon prohlásil jasně ,pokud zemřu jinak než přirozenou smrtí , zavraždila mě vláda RUSSKA !! proč vám komunisti a rusáci neustále lžou? zatajují fakta ? protože vás tak manipulují ,stejně jako islám své fanatické ovce tak komunistické bestie vymývají lidem mozky k nenávisti vůči mírumilovným lidem, kteří chtějí žít v míru!!!

pizzaoo ( 30. srpna 2016 07:28 )

Jen ať tam chcípne, zabil jednoho z nejlepších muzikantů všech dob jen proto aby na sebe strhnul pozornost. Pevně věřím že z vězení živý nikdy nevyleze a může si o propouštění žádat třeba ještě dalších 20 let. Jestlipak mu to vůbec stálo za to zničit takhle nejen svůj ale i spoustu dalších životů?

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud