Neděle 26. května 2024
Svátek slaví Filip, zítra Valdemar
Oblačno, bouřka 23°C

Najatá uklízečka jim ukradla cennosti za desetitisíce: Pojišťovna jim nic neproplatí

Najatá uklízečka jim ukradla cennosti za desetitisíce: Pojišťovna jim nic neproplatí
Najatá uklízečka jim ukradla cennosti za desetitisíce: Pojišťovna jim nic neproplatí  (Autor: Profimedia)
Autor: dce - 
8. srpna 2016
14:03

Jen oči pro pláč zbyly páru z Prahy po návštěvě najaté uklízečky u nich doma. Žena, za kterou se agentura zaručovala, je okradla o cennosti za desetitisíce. Ačkoliv zlodějku vyšetřuje policie kvůli několika dalším krádežím, pojišťovna ukradené věci nahrazovat nebude...

Skutečnou smůlu měl manželský pár z Prahy. Na úklid bytu si najali uklízečku z agentury, kterou jim doporučili přátelé. „Uklízečka se zdála sympatická, byla u nás asi třikrát, pak přestala chodit. Nějaký čas po její poslední návštěvě jsem ale zjistila, že z bytu zmizely nějaké cennosti,“ řekla deníku Právo paní Jana.

Ztratily se šperky i kosmetika. Nejdříve si Jana myslela, že věci vytahaly děti, bylo to ale jinak... „Zavolala jsem do agentury a přeptala se na tu uklízečku. Bylo mi řečeno, že za ni dají ruku do ohně a že by nic takového nemohla udělat,“ vysvětlila Jana.

Už po pár dnech jí ale z agentury volali zpátky s tím, že uklízečka okradla další zákazníky, a byla dokonce přistižena při činu. Jenže u Jany v bytě už nemohly být kvůli uplynulé době zajištěny důkazy jako otisky a žena se ke krádeži v jejím bytě nepřiznala.

Jana doufala, že ukradené věci nahradí uklízecí agentura, tam ale nepochodila. „Agentura se mezitím položila, její vedení se nejdříve vytáčelo, že se to pokusí vyřešit, pak přestali reagovat úplně,“ popisuje Jana. Firmě prý pojišťovna nic neproplatí, protože pachatelka je známá a náhrada škod je na ní.

O nic lépe nepochodila paní Jana ani u své pojišťovny. Tím, že zlodějce vlastně dala do ruky klíče od bytu, zajistila, že nešlo o loupež, proti které je pojištěná. „Pokud někdo zloděje pozve sám do bytu, není to případ pro pojišťovnu,“ uvedl mluvčí pojišťovny Allianz Václav Bálek.

.krakonos5oo. ( 9. srpna 2016 10:56 )

 Pojišťovnám nevěřit. Osobní zkušenost.

istyl ( 8. srpna 2016 14:42 )

vždycky se pojistovny vykrucuji...i když na nahradu skod ma pojisteny nárok...doporučovala bych finance placene pojistovnam vyuzit lepe, jak v ochrane zabezpeceni bytu, domu, ci jiné věci...v tomto pripade, trezorek by to spravil...

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání