Uvěří vrahovi, kterého sám poslal za mříže? O Nečesaném rozhodne soudce z případu Fundy

Autor: ljš - 
26. července 2016
21:04

To je paradox! O osudu Lukáše Nečesaného ve středu rozhodne soudce Jiří Lněnička, který ho již v minulosti poslal za mříže, byť mu snížil trest. Současně se ale bude muset poprat s faktem, že se verdikt královéhradeckého soudu, který má přezkoumat, opírá o svědectví vraha Jiřího Fundy, jehož negativní psychologický posudek dobře zná. Odsoudil ho totiž k 25 letům vězení.

Ke svědectvím spoluvězňů, jimž se měli obžalovaní podobně jako Nečesaný Fundovi přiznat, se soudci staví různě. Zatímco například pro královéhradeckého soudce Jiřího Vacka je Funda svědek jako každý jiný, kterého stačí poučit, jeho zlínský kolega Jiří Dufek tento postoj nesdílí. „Je to nový fenomén, nejsou přímé důkazy a pak přijde svědek spoluvězeň, že se mu pachatel svěřil, že skutek spáchal. Těchto případů je čím dál více a soudu se to nelíbí,“ vysvětlil poté, co osvobodil Jiřího Večeře.

Jaký názor má na tento problém soudce Lněnička, nelze z jeho kauz vyvodit. Fundu ale dobře zná. Když nad ním vynášel rozsudek, uvedl, že se jeho případ svou surovostí vymyká ostatním. Mladý vrah totiž svou kamarádku dvakrát podřízl a pak jí zasadil 30 bodných ran. Soudce mu také neuvěřil jeho účelovou obhajobu, kdy se vše snažil svalit na epilepsii a psychickou poruchu.

Na druhou stranu Lněnička v minulosti Nečesaného odsoudil i bez Fundova svědectví, za což obě nižší instance značně zkritizoval Nejvyšší soud, který mladíka loni osvobodil a věc vrátil k novému projednání.

V případu navíc došlo k zásadnímu zvratu, když obhajoba získala svědectví Fundova spoluvězně Juraje Horvátha. Ten tvrdí, že se mu tento klíčový svědek chlubil, že si na Nečesaného vše vymyslel. Obhajoba proto bude usilovat o to, aby byl tento vězeň předvolán jako svědek.

Video Lukáš Nečesaný: Soud ho poslal znovu za mříže na 13 let. - Lucie Šulcová

Otec Nečesaného současně podal trestní oznámení na královéhradecké policisty, protože je přesvědčený, že Fundu k jeho výpovědi zmanipulovali. „Pokud se neprokáže ovlivnění příslušníkem policie v Hradci Králové, budeme podávat trestní oznámení na daného vězně pro křivé svědectví před soudem,“ uvedl.

pokrok ( 27. července 2016 07:48 )

Vrahovi soud uvěřit nemusí, ale musí uvěřit napadené kadeřnici, která po uzdravení se - Nečesaného jako pachatele poznala a také označila. A ta nemá důvod lhát a vymýšlet si,- což dělá jak vidíme celá rodina Nečesaných vč. jeho otce. Už to, že Nečesaný kadeřnictví již před tím navštívil jen dokazuje,- že musel znát jeho zavírací dobu. A že tam šel těsně před tím kdy kadeřnice už zavírala,- pak tam musel jít z jiného důvodu !!! A když Fundovi řekl že chytil nerva a "babu ztřískal",- pak nemohl být při zdravé mysli, protože takovou krvavou spoušť,- nechá za sebou jen uživatel omamných látek. A jak víme tak Nečesaný tím uživatelem také byl. A drogy nejsou také zadarmo. Proto není divu, že na kabelce zmlácené kadeřnice se našly jeho pachové stopy. Takže soud nemůže dát na slova rodinných příslušníků Nečesaného ,- protože ti - vč. jeho babičky která si "spletla " hodinové ručičky jej pochopitelně budou chránit,- stejně jak tomu bylo u dalších obžalovaných kdy se jednalo o kriminální činy vč. Kramného a spol. Jediná možnost jeho propuštění je, že by poslankyně Pastuchová,- známá otce Nečesaného - měla tak dlouhé prsty, které by sahaly až k odvolacímu soudu. Pomohou známosti a miliony otce Nečesaného k propuštění jeho syna na svobodu ? Nečesaný může být nakonec rád, že díky jeho slepotě kadeřnici která v krvi ležela již na zemi nedorazil další ránou,- a že při rychlé záchraně - tak zůstala na živu ! Čeho Nečesaný může jedině litovat je to,- že kadeřnice má opět rozum v pořádku, a že i nadále může vykonávat svoji práci !

maledivy2016 ( 27. července 2016 01:20 )

Zmetkovi to kouká z držky že je vinen a lže až to bolí! Zaslouží doživotí, arogantní šmejd!

lesnismes ( 26. července 2016 21:44 )

Je hrozne ,ze jedna z nejvice bezcharakterni a zkorumpovana statni instituce ma moc rozhodovat o zivote ostatnich lidi!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud