Na přítelkyni v Plzni vylil kyselinu a zničil jí život: Odsouzený teď podal ústavní stížnost

Autor: ČTK - 
22. června 2016
09:37

Jan Dubský, jenž si má odpykat 23 let ve vězení za útok kyselinou na bývalou přítelkyni, podal ústavní stížnost. ČTK to zjistila z otevřených justičních databází. Jde o poslední mimořádný opravný prostředek. Žena má trvalé následky.

Dubského dovolání v březnu odmítl Nejvyšší soud, podle kterého nepřímé důkazy tvoří ucelený řetězec a vylučují možnost, že by pachatelem byl někdo jiný.

Teď spis prostuduje ústavní soudce zpravodaj David Uhlíř. Ústavní soud o individuálních stížnostech rozhoduje obvykle v řádu měsíců. Průměrná doba se pohybuje kolem půl roku.

Dubský v minulosti vinu popíral. Justice podle něj vycházela jen z účelových domněnek a teorií, které odporují důkazům. Verdikt nad Dubským ovšem zmiňuje pachové stopy z místa činu, svědecké výpovědi i to, že jeho boty byly potřísněny kapičkami kyseliny sírové.

Skutek se stal 18. listopadu 2013. Podle rozsudku Dubský neunesl, že se s ním přítelkyně v srpnu rozešla. Počkal na ni ráno před bytem. Když nasedla do auta, otevřel dveře u řidiče a na překvapenou ženu vylil roztok kyseliny sírové. Tvář mu kryla maska.

Žena útok přežila jen díky náhodě, dobré fyzické kondici a rychlé odborné pomoci. Žíravina nechala na její tváři jizvy, připravila ji o zrak, o oční víčka, lékaři jí museli amputovat ušní lalůček. Vedle toho jí kyselina vážně poleptala zažívací a dýchací ústrojí a kůži na rukou a nohou. Trpěla krutými bolestmi a musela podstoupit mnohaměsíční léčení.

ellenic ( 22. června 2016 13:52 )

Tak odsouzený podal ústavní stížnost , to neví, že pokud udělal něco tak ohavného , kdy zničil zdraví a poznamenal tak nelehký život nádherné dívce, že nemá právo na nic. Měl by jen sedět ve vězení a pykat za svůj čin. Já bych ho potrestala jinak, vychrstla bych mu kýbl žíraviny do jeho odporného ksichtu. Takhle se chová jen debil, který má inteligenci mouchy, čili žádnou.

vasek711 ( 22. června 2016 13:35 )

na kolena, prasknout do zarovky...a je to.

bezejmenna ( 22. června 2016 13:35 )

Neskutečný zmetek, pověsit za koule do průvanu a polít ho kyselinou od hlavy k patě

ukava5 ( 22. června 2016 12:40 )

budeme doufati,že se v té base obésí,po nejacích pár letech...tolik,let tam nevydrží,myslet na to,co udělal..

jity ( 22. června 2016 11:17 )

Hajzl jeden, holce zničil život a ještě má tu drzost si stěžovat. Co by měla asi tak říkat ona, vytrpěla si bolesti a ještě neuvidí do konce života. Blbeček jeden a to už měl jinou přítelkyni a ještě měl tu drzost se mstít.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud