Mladý strážník měl ve Stříbře zbít bezdomovce: Bývalý voják byl obviněn z pokusu o ublížení na zdraví

Policista ve Stříbře napadle „problematického“ muže: Za pokus o ublížení na zdraví ho policie obvinila.
20. 6. 2016
14:46

Půlroční až tříleté vězení hrozí muži, kterého tachovská policie v neděli obvinila ze zneužití pravomoci úřední osoby a z pokusu ublížení na zdraví. Podle informací ČTK je obviněným příslušník městské policie ve Stříbře. „Policie muže stíhá za incident, který se odehrál 13. června ve Stříbře,“ řekla tachovská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Muž je podezřelý, že v noci, když byl ve službě, nejprve slovně a potom i fyzicky napadal třiačtyřicetiletého muže. Napadený utrpěl zranění, která si vyžádala lékařské ošetření. „Podezřelý muž byl po zadržení umístěn do policejní cely. Po zahájení trestního stíhání a po provedení potřebných procesních úkonů byl propuštěn na svobodu,“ doplnila Jiroušková.

Starosta Karel Lukeš řekl, že shodou okolností strážník 13. června dopoledne z osobních důvodů rezignoval na funkci velitele služebny městské policie. „U městské policie pracuje od roku 2010, dosud s ním nebyly žádné problémy,“ řekl starosta. Muž, kterého strážník podle policie napadl, patří do skupinky problematických lidí, řekl Lukeš. „Velice často svým chováním porušují městské vyhlášky, například konzumací alkoholu na veřejných prostranstvích,“ dodal starosta. Další postup v případu obviněného strážníka podle něj město zváží, až bude mít k dispozici podklady.

zwil ( 20. června 2016 15:36 )

 Jasne,zase ma nejaka smaz.ka navrch.Ja se divim,ze jeste nekdo u Policie je,kdyz se podivam,jak zvracene zakony u nas plati...ty nase chytre zakonodarce bych poslala do ulic,at vidi.Je to k zbliti.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud