Neděle 24. října 2021
Svátek slaví Nina, zítra Beáta
Jasno 11°C

Muž na Uherskohradišťsku napadl družku, syn v jiné vesnici pobodal otce

Muž na Uherskohradišťsku napadl družku, syn v jiné vesnici pobodal otce. (ilustrační foto)
Muž na Uherskohradišťsku napadl družku, syn v jiné vesnici pobodal otce. (ilustrační foto)  (Autor: Policie ČR)
Autor: ČTK - 
19. dubna 2016
14:09

Dva případy napadení s vážným zraněním vyšetřují v těchto dnech policisté na Uherskohradišťsku. Muž z Uherského Brodu napadl přítelkyni, které vážně zranil obličej a hlavu. Hrozí mu až 12 let vězení. V jiné obci syn pobodal otce, který skončil v nemocnici s pěti ranami na zádech a nohou. Útočníkovi hrozí až deset let.

Třiatřicetiletý muž napadl svou o šest let mladší partnerku v bytě na sídlišti v Uherském Brodě. Událost oznámili sousedé, kteří slyšeli rány a křik a poté viděli, jak zraněná vyběhla z bytu. „Zranění ženy si vyžádalo bezodkladný odvoz do uherskohradišťské nemocnice s následnou hospitalizací,“ uvedla krajská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Muž na přítelkyni útočil před dvěma malými dětmi, které byly také preventivně odvezeny do nemocnice. „Přitom když zdravotníci děti z bytu odnášeli, dožadoval se opilý útočník kontaktu s nimi a při tom se ohnal po policistovi a zasáhl ho do obličeje. Nato hlídka agresivního muže zpacifikovala, spoutala a odvezla do policejní cely,“ dodala Javorková.

Policie útočníka obvinila z těžkého ublížení na zdraví a z násilí proti úřední osobě se sazbou až 12 let. Soud vzal muže do vazby. Obviněný byl dříve již více než desetkrát odsouzen především za násilnou, ale i za majetkovou trestnou činnost.

Pobodáním skončil v Košíkách na Uherskohradišťsku rodinný spor. Čtyřiatřicetiletý muž se vrátil z hospody a zapnul si televizi. Vzbudil tak otce, který před spaním také pil alkohol. Jednašedesátiletý muž vstal, aby synovi domluvil. Oba se pak střetli v chodbě domu. „Jeden držel v ruce nůž a druhý násadu od rýče,“ popsala uherskohradišťská policejní mluvčí Milena Šabatová.

Otec si po potyčce všiml, že je od krve, ale nemyslel si, že je to vážné. Ráno se však probudil s bolestmi a nechal se odvézt do nemocnice. Muži si podle Šabatové na potyčku vzpomínají jen matně. Kriminalisté však mladšího z nich obvinili z těžkého ublížení na zdraví ve stadiu pokusu, za což mu v případě uznání viny hrozí tři až deset let vězení. Stíhán je na svobodě.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání