Dárce krve při odběru lhal: Nakazil 3 lidi žloutenkou!

Muž daroval krevní plazmu a teď mu hrozí rok vězení! Třem pacientům totiž předal i žloutenku typu C.  (Autor: Pavel Ryšlink)
Autor: Saša Vetkovská - 
19. června 2016
09:20

Muž (37) daroval krevní plazmu a teď mu hrozí rok vězení! Jak je to možné? S životadárnou tekutinou totiž předal třem pacientům žloutenku typu C. Bude patrně prvním dárcem, který z těchto důvodů půjde před soud.

Osudný odběr se uskutečnil loni poté, co se dárce sám žloutenkou nakazil. Informoval o tom Radiožurnál. Později muž zežloutl, bolelo ho břicho. V motolské nemocnici lékaři zjistili, že má žloutenku.

Pacient přiznal, že je dárcem krve. „Všechny transfuzní přípravky musíme kupovat, tudíž jsme ty inkriminované dali třem pacientům. Nakazili se žloutenkou,“ potvrdila za nemocnici Ludmila Šimáčková.

Testy při odběru infekční onemocnění nezjistily, jelikož dárce byl nakažen krátce, kdy tělo vytváří málo protilátek. U žloutenky to může trvat až šest měsíců. V obsáhlém dotazníku ale dárce hlavně zamlčel, že je konzumentem drog. Muž se bude zodpovídat z šíření nakažlivé nemoci z nedbalosti.

a-z- ( 19. června 2016 13:26 )

Tobě taky dali tranfuzi, krev byla asi nakažená mozkožroutem. Máš to napsaný v článku, tupoune.

lunatic ( 19. června 2016 12:00 )

V obsáhlém dotazníku ale zamlčel,že .... ;no,když k tomu stačí jen ten dotazník -snad jej nevyplňují i důvodně podezřelí z vraždy ?

pavel215_klafunda ( 19. června 2016 11:36 )

Jak je vůbec možné, že na to nepřišli při testech naši "chudáci" zdravotníci?

prycsvladou ( 19. června 2016 10:51 )

 meli mu dat liznout lizatko test na drogy a zjistili by ze bral nedavno pernik

sendrazek ( 19. června 2016 10:24 )

bylo by jich 7, ale rego, starypes, sairait, pavel215_klafunda nejsou lidi.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud