Pátek 21. června 2024
Svátek slaví Alois, zítra Pavla
Oblačno, bouřka 30°C

Znepřátelené rodiny se pobily v Krupce: Romská férovka s mačetami kvůli vdané ženě

Autor: lac, dce - 
11. dubna 2016
16:59

Hrozný křik, vzduchem létaly pěsti, nechyběly hole, trubky i mačety a všude byla krev! V Krupce na Teplicku se popraly dvě znepřátelené romské rodiny. Záchranáři odvezli do nemocnice šest zkrvavených lidí a další museli ošetřit. Podle svědků začalo vše milostným trojúhelníkem.

Rvačka se stala v pátek večer na sídlišti Maršov mezi ulicemi Karla Čapka a Dukelských hrdinů, kde se do sebe pustilo minimálně dvacet lidí. „Někteří z těchto dvaceti lidí byli vyzbrojeni holemi a mačetami,“ řekl policista 
Daniel Vítek. Na místo dorazili policisté, strážníci a také zásahová jednotka.

Podle informací Blesku tu chtěly romské rodiny vyřešit spor a jedna z nich si na pomoc přizvala příbuzné, údajně z Děčína. „Mělo prý jít o vyřizování nějakých dřívějších účtů,“ řekl Teplickému deníku starosta Krupky Zdeněk Matouš. Bitka trvala dlouhých patnáct minut a neobešla se bez vyhrožování zabitím, a to i přítomným policistům.

"Deset minut se dohadovali, pak to začalo a už to jelo. Tak hodinu se prali. Normálně se mlátili mačetama, vším. Jeden řikal, tak pojď, rozdáme si to, tak šli, vytáhli mačetu, palici velkou a už to jelo. Už se to mlátilo hlava nehlava," popsal serveru TN.cz svědek.

Video  Romskou bitku v Krupce odstartoval spor o vdanou ženu  - YouTube
Video se připravuje ...

A čím to všechno začalo? Podle svědků to byl spor o ženu: "To byli bráchové. Ten jejich kluk prej měl chodit s nějakou vdanou holkou. Přišla její máma, nafackovala jí a od tý doby si dávali přes držku..." Že by mohlo jít o rvačku kvůli ženě, potvrdili i další místní obyvatelé.

Muži zákona na místě zadrželi tři lidi, jestli a jak se provinili, se bude ale teprve zjišťovat. „O případném obvinění budeme rozhodovat až na základě výsledku prověřování a lékařských zpráv,“ dodal Vítek.

Místo, kde se incident stal, je sociálně vyloučenou lokalitou. Policie musela kvůli bitce zvýšit o víkendu dohled.

Pověst sídliště Maršov v Krupce je velmi špatná. Třípokojový byt se tu prý dá koupit třeba i za 40 tisíc. Jenže problém je v tom, že sídliště z osmdesátých let se v posledních deseti letech změnilo v ghetto.

Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání