Policisté našli podnikatele Taubeho: Mrtvola ležela kousek od jeho domova

Policisté našli zmizelého Karla Taubeho: Mrtvola ležela jen pár kilometrů od jeho domova.  (Autor: reprofoto TV Nova)
Autor: dce, ČTK - 
6. dubna 2016
10:00

Karel Taube zmizel loni v červnu. Podnikatel, který byl za svůj nafingovaný únos odsouzen do vězení, byl nalezen mrtev poblíž obce Týnišťko na Pardubicku. Policisté mají údajně už i jeho vraha!

Karel Taube zmizel v sobotu 27. června loňského roku. Podnikatele dva roky předtím soud poslal na 5,5 roku do vězení za fingování vlastního únosu. Podle obžaloby se Taube a Bohuněk v prosinci 2011 dohodli na tom, že Bohuněk za 1,5 milionu korun unese Taubeho a dalšího muže. Jejich cílem bylo to, aby z organizování únosu policie obvinila podnikatelku, se kterou měl Taube dlouhodobě nevyřešené obchodní spory.

Policisté našli jeho tělo v sobotu před Velikonocemi asi dva kilometry od obce Trusnov, podle serveru TN.cz je k hrobu navedl sám vrah, který už je pravděpodobně ve vazbě. Jak zemřel není jisté, tělo bylo ale uloženo v igelitovém pytli! Policie celý případ odmítá komentovat.

Taubeho hledali policisté i soukromý detektiv, kterého si najala zoufalá rodina, devět měsíců, ale marně. „Budu v pořádku, přijedu v pondělí, čau,“ tak zněla poslední zpráva, která přišla z Taubeho telefonu, od té doby byl vypnutý. Jeho partnerka ovšem poukázala na to, že slovo „čau“ by nikdy nenapsal.

Ještě týž večer díky signálu z mobilu policisté vypátrali Taubeho auto, které bylo odstavené na okraji Chrudimi. Bohužel policejní pes kvůli rozsypanému pepři nedokázal najít pachovou stopu. Jen pár dní po mužově zmizení našla jeho partnerka pod autem mrtvého holuba – Holub byla i Taubeho přezdívka.

Taubeho syn nabídl odměnu milion korun za nalezení otce. „Myslíme si, že ho někdo odstranil,“ připustil ovšem.

 

Anabel ( 11. dubna 2016 15:20 )

Štve mně co tu čtu, člověka neznají a Haní. On byl úžasný pravý džentlmen což se dnes nevidí,vydělával joko Vy a pak ho zabije někdo kdo mu nesahal ani po kotníky.žárlil na něj.

zwil ( 6. dubna 2016 18:25 )

 Se divim,ze takoveho zmetka vubec policie hledala.Odsouzen byl za fingovany unos,tak uz bych se na nej z vysoka...

vseznaleksenior ( 6. dubna 2016 16:00 )

Alew...-treba mel nejake duvody...Kdyz ho odpraskli tak tio neni az zas takova legrace

vseznaleksenior ( 6. dubna 2016 15:58 )

D se to chapat i tak, ze ten uinos nebyl fingovany.. Vymlartili z nego nejake ty milion. No a pak ho obezdusili

tomik007 ( 6. dubna 2016 15:03 )

CEZKY podnikatel musi umet kilczkovat jako zajac.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud