Pátek 22. září 2023
Svátek slaví Darina, zítra Berta
Oblačno, déšť 19°C

Pět hodin ji znásilňoval a týral v křoví v Ostravě: Za brutální čin dostal šest let

Brutální násilník u soudu: Pět hodin ji znásilňoval v lese v Ostravě
Brutální násilník u soudu: Pět hodin ji znásilňoval v lese v Ostravě  (Autor: ČTK)
Autor: ČTK - 
4. dubna 2016
14:03

Na šest let poslal ostravský okresní soud do vězení bezdomovce Lukáše Černého. Loni v září ve Slezské Ostravě muž pět hodin brutálně znásilňoval a trýznil dívku. Soud mu navíc uložil, aby po odpykání trestu vězení nastoupil ústavní sexuologickou léčbu.

Osmadvacetiletý Černý, který podle znalců trpí sexuální deviací a vzrušuje jej agresivní chování, se k činu během vyšetřování opakovaně přiznal. Tvrdil, že byl opilý. Původně prý chtěl mladou ženu jen přepadnout a ukrást jí mobilní telefon.

Událost se stala loni, v noci na 19. září. Černý, který obvykle přespával v ubytovnách Armády spásy a vydělával si sběrem papíru, chtěl noc strávit ježděním v tramvajích po Ostravě. Na zastávce Hranečník ho ale řidič z tramvaje vykázal. Černý vystoupil a krátce nato spatřil svou oběť. Žena vystoupila z autobusu před 01:30. Černý ji nějakou dobu pronásledoval. Na odlehlém místě na ni pak zaútočil.

Při prvotním útoku dívce upadla taška a mobilní telefon, který v době napadení držela v ruce. Ženu přes její aktivní odpor zatáhl do křoví a dál do lesa. Vyhrožoval jí smrtí. Nakonec se muži podařilo napadenou svléknout a opakovaně znásilnit. Z místa odešel krátce před 06:30. Z chodníku ještě sebral mobilní telefon, který pak prodal v zastavárně.

Policisté po muži vyhlásili celostátní pátrání. S ohledem na brutalitu pachatele sestavili desetičlenný tým Hranečník, který se věnoval pouze tomuto případu. Práci kriminalistům komplikovaly dvě skutečnosti. Útočník nebyl trestaný a neměl žádný vztah k místu znásilnění. Muž bez domova se pohyboval po různých místech Česka a vyhledával příležitostnou obživu. Policistům se ale nakonec sám přiznal.

Nezadat ( 9. května 2016 12:03 )

Kráva,místo aby si ho udržela,tak ho práskla.

salto ( 5. dubna 2016 08:43 )

5 hodin to je výkon

istyl ( 4. dubna 2016 14:20 )

málo!!!...státní zástupce se neodvolal? ja bych se odvolal...neumerne nizky trest...ja bych pozadoval 12 let...

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud