Družku v posteli mlátil, škrtil, kopal, umírala celou noc! Policie útočníka z Pacova obvinila

V tomto domě v Pacově k vraždě došlo  (Autor: Foto Blesk - Jiří Čada)
Autor: ČTK - 
21. března 2016
15:18

Kriminalisté obvinili třiatřicetiletého muže z Pacova na Pelhřimovsku z vraždy jeho o tři roky starší družky. V minulosti několikrát trestaný muž skončil ve vazbě. K činu se přiznal. Hrozí mu odnětí svobody na 15 až 20 let nebo výjimečný trest. Novinářům to řekl kriminalista Pavel Kubiš.

Vražda se stala pravděpodobně krátce po půlnoci v pátek 18. března. Policii uvědomila záchranka, kterou muž volal kvůli údajným zdravotním potížím partnerky. Policejní hlídka našla ženu už mrtvou. Měla řadu poranění, která vznikla násilným jednáním.

Podle vyšetřovatelů muž ženu opakovaně fyzicky napadl po předchozí hádce. Bil ji pěstí a kopal do hlavy, škrtil ji a dupal jí po hlavě a krku, což potvrdila i soudní pitva. "Brutální násilí mohlo trvat i několik desítek minut," uvedl Kubiš.

Zraněnou ženu pak nechal až do rána bez pomoci ležet, poté zavolal záchranáře. Muž se podle Kubiše přiznal jako podezřelý i jako obviněný. Motivem jeho činu byly zřejmě neshody v osobních vztazích, kriminalisté zkoumají i případný vliv alkoholu a drog. Muž byl v minulosti čtyřikrát soudně trestán, většinou za majetkové trestné činy.

Letos jde o druhou vraždu na Vysočině. První se stala začátkem února v Havlíčkově Brodě. Z vraždy jednadvacetiletého muže byl obviněn jeho třiačtyřicetiletý kolega, kterému hrozí vězení na 15 až 20 let, případně i výjimečný trest.

fortun ( 21. března 2016 16:35 )

to vypadá na cikánský dům

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud