Vražedkyně Olga Hepnarová: Zkoušela žít s mužem, ale nevyšlo to

Autor: rap - 
27. března 2016
07:42

Posledních pět měsíců před spácháním hrůzného činu žila Olga Hepnarová s Miroslavem Davidem (75), který o ní jako o své milence při různých příležitostech hovořil. Nikdy ne s úctou nebo lichotivě. Byla to zvláštní dvojice.

Na vršovické adrese Prahy 10 v Rybalkově ulici 49 dnes už pana Davida nikdo nepamatuje. Třípatrový dům patří společenství vlastníků, nájemníci se tu vyměnili a z okolí si ho dokáže vybavit v paměti jen starší dáma venčící u zdi, podepírající Grébovku, svého pejska.

 „Já ho několikrát viděla, ale že bychom si padli do oka, to tedy ne. On se vždycky lidí stranil, když šel po ulici, jako by z něj čišelo, aby mu všichni dali pokoj,“ shrnula na dotaz Nedělního Blesku. Olgu Hepnarovou s ním viděla jen jednou. „Nějak v létě hledali před domovními dveřmi klíč a mluvili hodně nahlas, spíš se hádali, kdo ho kde ztratil.“

Video Vražedkyně Hepnarová jak ji neznáte: Ve filmu se objeví nahá! - Bontonfilm

David byl podle jejích slov možná věřící, často ho viděla s knihou, kterou prý na ulici komusi ukazoval s tím, že v ní hledá Boha. „Mně se to tehdy zdálo směšné, on a Bůh?“ krčí rameny dáma s pejskem.

Z toho, co je o Miroslavu Davidovi známé, vyplývá, že Hepnarová u něj nocovala minimálně dva týdny před tím, než se vydala vraždit. Soudní znalec, psycholog Pavel Zemek, o ní prohlásil, že nikdy nedospěla k vyvrcholení, nebyla toho schopna.

Video Film o poslední popravené ženě v ČSSR Já, Olga Hepnarová: Podívejte se na ukázky! - Bontonfilm

To potvrzují i slova jejího přítele, který tvůrcům dokumentu zachycujícím její osud řekl, že trpěla návaly až hysterické zloby a vzteku. „Odvedl jsem ji do léčebny v Bohnicích, ale nevzali ji. Neměla vyšetření od obvodního psychiatra,“ svěřil se filmařům. Miroslav David dnes žije v jednom ústavu sociální péče ve Vršovicích. Potvrdila to pracovnice radnice Prahy 10 s tím, že jeho stav vyžaduje odbornou lékařskou pomoc. 

Vše o Olze Hepnarové na Blesk.cz naleznete ZDE

an.manchester ( 28. března 2016 10:59 )

kdovi, to jsou jen spekulace a dohady o nejakem vyvvrcholeni- to u zen neni dulezite, zena nefunguje na honeni ohonu, ale ma vice emoci...nesemeni se, tato vrazedkyne nevime, kdo ji zneuzival kdo ji tyral, nebo se narodila s poskozenym mozkem..ale mozna ji poskodili jeji nejblizsi- unikli trestu a co takovych je, tak spolecnost ji potrestala stejne krute- smrt ji patri sice, ale zachovali jsme se podobne jako pachatelka.., zabili ji.Mela spise jit do lecebny a pak nasledne splacet pozustalym nahrady- a napravovat alespon zcasti ztraty , ktere zpusobila tem pro ni uplne cizim lidem...vysla z toho levne..i kdyz se pos..ala strachy, kdyz slo o jeji konec..jinym ho rada zpusobila..

balika ( 28. března 2016 08:47 )

Vám by měl také někdo urychleně pomoct, neboť jste duševní mrzák a nebezpečný.

pavlik_prca_psy ( 27. března 2016 23:04 )

Ta žena byla v podstatě chudák. Byla nešťastná a nikdo jí nepomohl. Je jen otázkou času, kdy někoho zabije Miloš Zeman

balika ( 27. března 2016 17:08 )

Není vám to trapné vůči pozůstalým po obětech tady pořád předvádět tu zrůdu, pleskoni?

sairait ( 27. března 2016 13:25 )

copak, tvá manželka ta kur.va mizerná ti spálila sváteční řízky? běž do hospody a dej porádnej žejdlík a až budeš mít odvahu, tak jí namel držku

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud