Pohřešovaná čínská turistka: Tělo kriminalisté našli ve Vltavě

Autor: ČTK - 
18. března 2016
21:03

Třiačtyřicetiletá čínská turistka, po které od minulého čtvrtka pátrala policie v Českém Krumlově, byla nalezena mrtvá. Její tělo se zachytilo u vodní elektrárny v obci Zlatá Koruna. Jihočeská policie o tom dnes informovala na svém webu. Případ nadále prošetřují kriminalisté.

"V dopoledních hodinách dnešního dne přijalo integrované operační středisko jihočeské policie oznámení o nálezu těla ženy asijského původu v řece Vltavě," uvedl policejní mluvčí Miroslav Doubek. Tělo zůstalo zachycené na česlech vodní elektrárny v katastru obce Zlatá Koruna. Na místo byli povoláni policejní potápěči, kteří tělo vyzvedli z vody a následně předali českokrumlovským policistům. "Ti v ženě bezpečně ztotožnili pohřešovanou turistku čínské národnosti," doplnil mluvčí.

Okolnosti případu vyšetřují kriminalisté. "K objektivnímu posouzení všech souvislostí a zjištění dalších skutečností byla ve věci nařízena soudní pitva zemřelé," doplnil Doubek.

Zmizení třiačtyřicetileté čínské turistky Pchej Ťiun-chuan v Českém Krumlově nahlásil její přítel minulou středu. Policie o dva dny později publikovala fotografii nezvěstné ženy a požádala veřejnost o pomoc při pátrání.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud