Nebezpečná honička i bouračka: Policisté šetří dva případy zfetovaných řidičů

Autor: vet - 
13. března 2016
14:22

Zfetovaní řidiči frajeřili za volantem. Jeden nikdy nevlastnil řidičák, přesto se v džípu honil po Praze s policisty. Druhý na rovině naboural do stromu a pak se nechal bránit dívkou, která vinu brala odvážně na sebe.

Sebevědomě ujížděl mladík (24) v džípu po Jižní spojce před policejní hlídkou, která se rozhodla podezřelé vozidlo zkontrolovat. Namířil si to z Prahy 4 na Prahu 10. Na výzvy »STOP« nereagoval a nezastavil, ani když mu na křižovatce »hodil« semafor červenou.

Pak se otočil do protisměru, znovu najel na Jižní spojku a pokračoval na Prahu 5. Na dalším sjezdu nezvládl řízení a havaroval. „Narazil do obrubníku, dostal smyk a naboural do svodidel,“ popsal kolizi mluvčí policie Jan Daněk. Tam policisté posádku zadrželi.

„U řidiče zjistili, že před jízdou požil pervitin a marihuanu. Mladíka s pouty na rukou pak odvezli na odběr krve. Výsledky určí, zda se dopustil trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ dodal mluvčí. Podle něj mladík nikdy nevlastnil řidičský průkaz.

Video Honička v Praze - David Malík, Policie ČR

Do stromu se v obci Bášť u Prahy zabořil vůz Ford Ka, v němž cestoval mladík (22) se slečnou (21). Nehoda se stala na rovném a přehledném úseku. Auto včera kolem desáté hodiny dopoledne zatím z nejasných důvodů vyjelo ze silnice a havarovalo.

Kdo řídil, policie zjišťuje. Podle svědků seděl za volantem mladík. Když na místo dorazila policie, byli už oba venku a vinu na sebe brala slečna. „Na první pohled bylo zřejmé, že řídil on. Byl popálený od toho, jak mu bouchnul airbag,“ uvedl očitý svědek nehody.

„Kdo řídil a jak k nehodě došlo, bude předmětem dalšího šetření. Podle testu byl muž pozitivní na drogy. Žena byla na alkohol i drogy negativní,“ uvedla policejní mluvčí Markéta Johnová. Oba vyvázli bez zranění.

pandrholc ( 15. dubna 2016 10:11 )

rudinek42 ( 6. dubna 2016 10:22 )

tvl na rovině do stromu Ford K - auto esa prodáme jako nehavarované se servisní knížkou

fotrpjotr ( 13. března 2016 16:21 )

Proč nevyužili zbraně a přesnou mušku.

starypes ( 13. března 2016 16:02 )

Ta kráča lhala ? Měli jí vrátit paměť pořádným průpleskem, to pomáhá.

almr ( 13. března 2016 15:52 )

Havlovi parchanti se činí.Téměř každý týden bouračka nějakého feťáka.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud