Kamarád zesnulého diskokrále (†59): Jonák mi říkal, že zemře

Autor: dat, shp - 
25. 2. 2016
05:00

Byli to dlouhodobí a nerozluční kamarádi. Ivan Jonák (†59) pomohl Robertovi, který je známý pod svým hudebním pseudonymem jako DJ Uwa, k jeho diskžokejské kariéře. On pak někdejšímu diskokráli pomohl finančně i s návratem do společnosti poté, co byl propuštěn po 18letém vězení. To si odpykal za objednávku vraždy své manželky. Robert poskytl Blesk.cz exkluzivní rozhovor.

Jak na tom Ivan Jonák v poslední době byl?

„Asi jsem byl poslední, kdo ho viděl živého! Stěžoval si na to, že je mu špatně. Tak jsem udělal nějaký nákup a uvařil polívku a koupil nějaké minerálky. Taky chtěl citrony, tak jsem je vymačkal. Chtěl je do těch minerálek, co jsme koupili. Bylo jich asi dvacet.“

Měl těžkou cukrovku a prý kašlal na léky. Víte o tom?

„Nevím, jestli je bral tak, jak měl. V poslední době si hodně stěžoval na to, že mu je špatně. Dokonce jsem ho chtěl odvést k doktorovi, ale to odmítl. Byl to dospělý chlap. Co jsem měl dělat?“

Video Dcera Ivana Jonáka požádala DJ Uwu, aby komunikoval s médii. - Blesk - Richard Veselý
360p 240p

Myslíte si, že rezignoval na život?

„Tak to ne, on byl velký bojovník.“

Je možné, že to nebyla náhodná smrt?

„Nejsem kriminalista, neříkám vůbec nic. Dokonce si ani nemyslím, že by to měla být násilná smrt. Když jsem ho viděl před třemi dny naposledy, sám říkal, že umře. Jenže já to bral jako vtip.“

Fotogalerie IVAN JONÁK - nekorunovaný král pražského podsvětí 69 fotografií
Video Zprávy speciál: Smrt diskotékového krále Ivana Jonáka (†59) - Blesk TV
1080p 720p 480p 360p 240p

Pohaslý Plamínek

O tom, že byl Robert skutečně Ivanovým dobrým kamarádem, svědčí i to, že Jonákova dcera mu svěřila na starosti komunikaci s médii. V okamžiku, kdy vynášela pohřební služba rakev se zesnulým, se musel držet. Nebyl však zdaleka sám, kdo trpěl.

Jonákova někdejší láska Jana alias Plamínek z okna jeho domu sleduje, jak někdejšího diskokrále odnášejí v rakvi.

To Jonákova dávná láska Jana, které sám přezdíval Plamínek kvůli ryšavým vlasům, se ani nezmohla na to, aby vyšla z jeho domu. Dění sledovala pouze smutně z okna. Bylo vidět, že toho je na ni moc. Jonák si jí a svobody příliš neužil.

Po svém propuštění sice plánoval vzkříšení legendárního Discolandu, ale kvůli nedostatku financí k němu nedošlo. Jonák byl stále zadlužený, a aby měl vůbec z čeho žít, museli mu přispívat kamarádi. Nakonec zemřel krátce před 60. narozeninami, pravděpodobně na komplikace způsobené cukrovkou.

Doporučujeme
rentierskej ( 25. února 2016 18:33 )

rentierskej ( 25. února 2016 18:29 )

a tak petru kramnému naopak řeji dlooouhý život V BASE, plný bolesti, odříkání a denního teroru! (smrt by pro takového SRABA a VRAHA dvou žen: manželky i malé, bezbranné dcerky, byla moc milosrdná), a to si ten nemorální HAJ/ZL nezaslouží! (a tak snad se dožije PLNÉ PÁLKY v base); jen ať mu hoši natrhnou TAKÉ KOUTKY U jeho ulhané HU/BY!

rentierskej ( 25. února 2016 18:18 )

"... to se má ten grázl čím chlubit..." ježiši, vždyť je mrtvý, tak jaký grázl - vždyť už je to úplně jedno!

vlasta1 ( 25. února 2016 15:58 )

Nevím ale snad by se měl vyhlásit státní smutek.

tomik007 ( 25. února 2016 15:29 )

Pansky privesek je posvatna relikvie ke ktere se modli i ruzna nabozenstvi - zkus to, mozna se ti ulevi.  

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud