Neděle 25. února 2024
Svátek slaví Liliana, zítra Dorota
Zataženo, déšť 8°C

Kuriózní sváteční krádeže: Zloději kradli cukroví, kapry, husu i Kinder vajíčka!

Zloději si ani o vánočních svátcích nedali pokoj!
Zloději si ani o vánočních svátcích nedali pokoj!  (Autor: ČTK, archiv Blesku)
Autor: lm - 
31. prosince 2015
10:38

Ani na svátky si nedali pokoj! Policisté závěrem roku vyšetřují opravdu kuriózní krádeže. Zloději si odnášeli cukroví, kapry, husu i Kinder vajíčka.

Kapry za téměř 100 tisíc korun si odnesl neznámý pachatel z rybníku v obci Václavice. Zloděj si rybník vyhlédl asi týden před Vánoci a pustil se do výlovu. Pachatel poškodil dřevěné stavidlo, rybník vypustil a odnesl si pořádný úlovek. Pátrají po něm hradečtí policisté. Vzhledem ke způsobené škodě mu hrozí až pětiletý trest odnětí svobody.

Přímo po štědrovečerní večeři pětatřicetiletý muž ze Zlínska vyšplhal na balkon v prvním patře panelového domu na sídlišti v Brumově-Bylnici a ukradl zde dva nerezové hrnce. V jednom z nich našel čtyřkilovou husu, kterou si rodina chladila ke svátečnímu obědu. Lapka poté přelezl ještě na vedlejší balkon a ukradl usmažené řízky z kapra. Husu poté prodal kolemjdoucímu za stovku. Policisté zloděje zadrželi a ve správním řízení mu hrozí několikatisícová pokuta.

Noc mezi vánočními svátky využil jiný zloděj na severu Čech k uspokojení chuti na sladké. Vloupal se na balkón ve 4. patře paneláku v Chrastavě a odcizil tu 11 kilogramů cukroví. Policisté po mlsném nenechavci pátrají, v případě dopadení mu za vloupání hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

Pět kilo cukroví odcizil i jiný zloděj z lodžie paneláku v litvínovském Hamru. Tolik štěstí ale neměl mladý Mostečan, který o první svátek vánoční vylezl na sídlišti Pod Šibeníkem na balkon v prvním patře a odnesl dvě krabice s vánočním pečivem. Po několika minutách ho zadržela policejní hlídka a lup mu sebrala. Mladík se bude zpovídat z krádeže a porušování domovní svobody.

Další kuriózní krádež se podařilo překazit pražskému městskému strážníkovi. Muž si v osobním volnu všiml podezřelé dvojice, která si plánovala odnést zboží bez zaplacení ze supermarketu v Českobrodské ulici. Strážník je spolu s partnerkou zadržel. Pachatelé v supermarketu odcizili Kinder vajíčka v hodnotě přes 3 tisíce korun.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání