Na Vyškovsku havaroval polský autobus. Zranilo se 13 lidí, řidič nejspíš usnul

Na Vyškovsku havaroval polský autobus, zranilo se 13 lidí.
28. 9. 2015
10:44

Polský autobus havaroval v noci na dnešek na sedmém kilometru rychlostní silnice R46 ve směru z Vyškova na Olomouc. Zranilo se 13 lidí, řekla ČTK mluvčí jihomoravských záchranářů Barbora Zuchová. V půli září zemřelo při srážce polské dodávky s kamionem na D1 na Vyškovsku šest lidí.

Nehoda se stala po druhé hodině ranní u obce Pustiměř. Autobus sjel z rychlostní komunikace a obrátil se na bok. „Cestovalo v něm přes 40 lidí a dva řidiči,“ uvedl mluvčí jihomoravských hasičů David Jirouš. Zranilo se 13 lidí, z toho jedno dítě. „Nikdo ale neměl žádné vážné zranění a nebyl v ohrožení života,“ uvedla Zuchová.

Na místě zasahoval i vrtulník, který nakonec přepravil jednoho člověka s lehčími zraněními do brněnské nemocnice, další odvezly sanitky do Vyškova. Původně záchranáři informovali pouze o deseti zraněných, které sami přepravili do nemocnic. Další tři ale předali k převozu jiným kolegům.

Zbylým cestujícím se nic nestalo. „Vyslali jsme na místo evakuační autobus pro zbytek posádky, která čeká na nedaleké benzinové čerpací stanici, až přijede nový polský autobus,“ dodal Jirouš.

Podle mluvčí vyškovské policie Alice Musilové se nehoda stala před sjezdem z rychlostní silnice. „Řidič pravděpodobně usnul a sjel s autobusem do příkopu. Jeho dechová zkouška byla negativní. V místě je sveden provoz do jednoho pruhu,“ dodala Musilová. Kvůli nehodě se do dopoledne v místě jezdilo jedním pruhem.

V půli září se asi 20 kilometrů od dnešního místa nehody srazila na dálnici D1 nedaleko Rousínova polská dodávka s kamionem. Tragédie si vyžádala šest lidských životů. Pět Poláků bylo na místě mrtvých, jeden člověk zemřel později v nemocnici.

vipasenysenator ( 28. září 2015 10:59 )

zradili vyšegrádskou partu a takhle se jim to vrací pšonkum zku rveným

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud