Smrt na motorce i bicyklu: Při nehodách v Jihočeském kraji zemřeli dva muži

(Ilustrační foto) Při nehodách v Jihočeském kraji zemřeli dva muži.  (Autor: Slávka Červená)
Autor: ČTK, haj - 
13. září 2015
11:50

Sobotní den nebyl zrovna šťastný pro silnice Jihočeského kraje. O život zde přišli hned dva muži. Na Prachaticku nepřežil devětašedesátiletý muž pád z kola a poblíž Jindřichova Hradce se jednapadesátiletý řidič motocyklu střetl s autem a zahynul. Dvoučlenná posádka automobilu utrpěla lehčí zranění.

K srážce automobilu s motocyklem došlo na silnici I/23, která vede z Jindřichova Hradce na Pelhřimov, poblíž obce Rodvínov. Automobil značky Fiat i motocykl Yamaha jely ve směru od Jindřichova Hradce. Motorkář patrně předjížděl vůz, jenž začal odbočovat doleva na vedlejší silnici.

 

„Průběh, přesná příčina a míra zavinění nehody jsou předmětem šetření jindřichohradeckých dopravních policistů i kriminalistů. U řidiče motocyklu byla k objektivnímu zjištění všech skutečností nařízena soudní pitva,“ uvedl pro ČTK policejní mluvčí Miroslav Doubek.

 

Druhá tragická událost se stala u Nové Pece. Muž se při sjezdu z kopce dostal ze zatím nezjištěných příčin mimo vozovku, kde havaroval. Na místě zasahovali záchranáři, ale cyklistovi už nedokázali pomoci.

 

 

 

 

 

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud