Šestnáctiletý mladík chránil svůj majetek: Zloděj mu prostřelil nohu vzduchovkou

Šestnáctiletý mladík chránil svůj majetek: Zloděj mu prostřelil nohu vzduchovkou  (Autor: Profimedia)
Autor: dce - 
25. srpna 2015
10:25

V nemocnici se střelným poraněním skončil teprve šestnáctiletý mladík, který načapal doma zloděje a jal se bránit svůj majetek. Otřesný případ z Českobudějovicka vyšetřuje policie.

Policie nyní pátrá po pachateli, který se ve čtvrtek v noci vloupal přes plot do dvora rodinného domu a odtud do garáže. Tam našel vzduchovku, kterou si hned přivlastnil. Jenže v tu chvíli ho překvapil šestnáctiletý mladík, který chtěl chránit svůj majetek.

Druhou vzduchovkou, kterou měl u sebe, vystřelil varovně do vzduchu. „Zlodějova reakce byla okamžitá a brutální - mladíkovi prostřelil stehno,“ prohlásil policejní mluvčí Jiří Matzner.

Vzduchovku pak zloděj zahodil a utekl. Mladík skončil se zraněnou nohou v nemocnici. Pokud máte jakékoliv informace o pachateli, sdělte je na lince 158. Zloději, který kromě porušení domovní svobody také způsobil ublížení na zdraví, hrozí až tři roky ve vězení.

kozmix ( 25. srpna 2015 10:58 )

Koupě, vlastnictví a užívání vzduchových zbraní je v ČR povoleno od 18 let!!! Kdo jí nezletilému dal k užívání by měl být trestně zodpovědný za to co se stalo. Kdyby ji chlapec "nelegálně" nedržel, zloděj by neměl co krást!!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud