Fajád se bojí mučení ve vězení v USA: Vrchní soud zrušil jeho vydání do Států

Autor: dce - 
13. 8. 2015
18:40

Alí Fajád zatím do vězení v USA nepojede. Vrchní soud zrušil rozhodnutí Městského soudu o jeho vydání - pochybuje totiž o správnosti jeho zadržení - Fajád se vymlouvá, že ho policie ke zločinu vyprovokovala. A taky se bojí, že by ho v Americe mučili.

Tonoucí Fajád se stébla chytá – vypadá to, že se vězení v Americe pořádně bojí. Aby taky ne – tam mu za nelegální obchod se zbraněmi hrozí totiž doživotí a asi by radši seděl u nás. Argumentuje ale pořádně zostra. 

Přečetl si pravděpodobně noviny a ohání se zprávou Senátu USA, která popisuje mučení vězňů spojovaných s terorismem. A Městský soud si pro jistotu vyžádal ujištění, že Fajáda nikdo mučit nebude. Američani všechno odkývali, ale vydání se přesto nekoná.

Vrchnímu soudu se totiž nelíbila další část, na kterou se vymlouval Fajád. Byl v České republice zatčen za pokus ilegálního prodeje zbraní z Ukrajiny pro teroristickou organizaci z Kolumbie. Jenže místo teroristů hovořil s policisty, kteří ho doslova nachytali na švestkách.

Jenže Fajád se ohradil, že policisté ho k činu přímo vyprovokovali, což uznal i Vrchní soud. U nás jsou podobné akce vnímány totiž trošku jinak než ve Státech a infiltrace do zločineckého prostředí nemá k policejní provokaci daleko, jak zmiňuje i server lidovky.cz.

Městský soud si tedy bude muset vyžádat podrobnější informace k tomu, jak se se zločincem bude zacházet a jak policejní akce - či provokace - probíhaly.

Alí Fajád je navíc v poslední době spojován i s únosem pěti Čechů v Libanonu – mezi zmizelými je totiž jeho advokát. Vůz s Čechy navíc řídil Fajádův bratr. Fajád sám ale jakoukoliv spojitost s případem odmítá.

Doporučujeme
dobrotka ( 13. září 2015 14:22 )

Kevin Dahlgren je uz davno v ceske veznici

santikxauz ( 14. srpna 2015 05:02 )

To musí být lež,v zemi "svobody" se přece nemučí.

datelobecny ( 13. srpna 2015 23:59 )

Chtěli toho ekonomického imigračního zm.rda vyhostit, tak se takto Švédům pomstil. To samé ti v Calais, co se cpou do Anglie, ti zas vyhrožují sebevraždou, ale kdyby šlo na lámání chleba, tak by si ani nevytrhli vlas. Když s nimi natáčí anglická televize reportáž, a vykládají jim, že angličtí občané už žádné další imigranty nechtějí, tak odpovídají, že oni to ale nechtějí slyšet! Necpi se tam, kam Tě nezvou o i vůbec neznají a nechápou. Kde nic není...

rudne ( 13. srpna 2015 22:40 )

pustíme ho jako katarského prince......

1912 ( 13. srpna 2015 21:48 )

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud