Kámoši grázla z BMW jsou o krok blíž kriminálu: Státní zástupce podal obžalobu

Autor: ČTK - 
3. 8. 2015
14:07

Kolem kámošů grázla z BMW se stahuje smyčka. Státní zástupce podal minulý týden soudu obžalobu pro křivé svědectví. Oběma mužům hrozí až dva roky. Marek Půček si za zabití dívky na pražském Smíchově odpykává šestiletý trest.

Stíhání se týká výpovědí dvou svědků při hlavním líčení ve prospěch Půčka, o němž tvrdili, že noc před nehodou nevypil téměř žádný alkohol. Podle rozsudku ale Půček slavil narozeniny a za volant sedl opilý.

„Obžaloba byla podána 30. července 2015 Obvodnímu soudu pro Prahu 2 na dva obviněné pro přečin křivé výpovědi a nepravdivého znaleckého posudku,“ napsal žalobce Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 2 Tomáš Bláha. O případném obvinění dvou svědků hovořili žalobci již dříve, protože výpovědi byly údajně viditelně účelové. Svědek nebo soudní znalec přitom musí podle zákona na rozdíl od obžalovaného říkat před soudem pravdu, jinak jim hrozí postih.

Půček si za nehodu, od níž utekl, nyní odpykává šestiletý trest vězení. Městský soud v Praze mu v odvolacím řízení také na deset let zakázal řídit auto. Dva jeho kamarádi u soudu uvedli, že Půček večer před nehodou, kdy slavil narozeniny, pil jen malé pivo. Podpořili tak Půčkovu výpověď, že v době nehody nebyl opilý ani pod vlivem drog. Soudkyně ale při hlavním líčení nechala přehrát kamerové záznamy z restaurace, kde parta mladíků slavila. Z nich je patrné, že Půček pil pivo i tvrdý alkohol a na stole byl zřejmě kokain.

Tragická nehoda na náměstí Kinských se stala loni 5. srpna brzy ráno. Pětadvacetiletý Půček vyjel ze zatáčky, nezvládl řízení a na autobusové zastávce srazil jednadvacetiletou dívku čekající na spojení, se kterým chtěla jet na brigádu. Půček podle soudu porušil veškerá pravidla řízení vozidla, když řídil opilý, jel nedovolenou rychlostí 62 kilometrů v hodině a nevěnoval se řízení. Obžaloba Půčka vinila z nedbalostního usmrcení, neposkytnutí pomoci a ohrožení pod vlivem návykové látky. Mladík se po útěku od nehody přihlásil policii až o 16 hodin později.

Doporučujeme
salto ( 4. srpna 2015 08:45 )

Zlatá mládež se diví - ono není všechno dovoleno?

otylie.z.bolivie ( 3. srpna 2015 20:22 )

Pokud je někdo pod vlivem alkoholu a drog a zabije někoho, měli by ho soudit jako vraha. Směsný trest za život mladé slušné holky. Hajzl se nikdy nezlepší.

starypes ( 3. srpna 2015 18:14 )

Jen těm smradům přitněte a nebudou z nich vyrůstat noví Vondrové a Havlové.

moiaza ( 3. srpna 2015 17:24 )

V některých případech je tomu naopak. Sedí jen malé ryby a velké plují oceánem bez obav. Třeba PROMOPRO a Vondra.

josemu ( 3. srpna 2015 14:26 )

Budem takové hajzly tolerovat a později to bude těžký boj je vymýtit!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud