Kámoše grázla z BMW obvinili z lhaní. Za Půčkem mohou jít na 2 roky do vězení

Autor: ČTK - 
10. 7. 2015
07:24

Policie obvinila dva lidi z křivé výpovědi v případu Marka Půčka, grázla z BMW. Ten loni v srpnu v opilosti srazil autem v Praze na zastávce Marušku, která čekala na autobus. Lhářům hrozí za křivé výpovědi až dva roky vězení.

S největší pravděpodobností jsou stíháni Půčkovi kamarádi, kteří u soudu vypovídali v jeho prospěch. Uvedl to server Lidovky.cz. Půček si za nehodu, od níž utekl, nyní odpykává šestiletý trest vězení. Městský soud v Praze mu v odvolacím řízení také na deset let zakázal řídit auto.

Dva jeho kamarádi u soudu uvedli, že Půček večer před nehodou, kdy slavil narozeniny, pil jen malé pivo. Podpořili tak Půčkovu výpověď, že v době nehody nebyl opilý ani pod vlivem drog. Předsedkyně senátu ale při hlavním líčení nechala přehrát kamerové záznamy z restaurace, kde parta mladíků slavila. Z nich je patrné, že Půček pil pivo i tvrdý alkohol a na stole byl zřejmě kokain.

O tom, že Půček konzumoval minimálně alkohol, také vypovídali policisté, kteří ho kontrolovali jen pár minut před nehodou. Možné podezření na křivé výpovědi avizovala už v průběhu soudního jednání státní zástupkyně Jana Schröderová, která Půčkův případ dozorovala. „Vyhodnotily se veškeré výpovědi a v současné době je vedeno trestní stíhání proti dvěma osobám,“ řekl serveru Tomáš Bláha z Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 2.

Jeden člověk byl obviněn na začátku června, druhý o pár dní později. Půček na náměstí Kinských srazil jednadvacetiletou dívku na autobusové zastávce. Podle soudu porušil veškerá pravidla řízení vozidla, když řídil opilý, jel nedovolenou rychlostí 62 kilometrů v hodině a nevěnoval se řízení. Obžaloba Půčka vinila z nedbalostního usmrcení, neposkytnutí pomoci a ohrožení pod vlivem návykové látky. Mladík se po útěku od nehody, která se stala brzy ráno 5. srpna, přihlásil policii až 16 hodin po tragédii.

Doporučujeme
krat5 ( 10. července 2015 12:20 )

Moje řeč.

ruudazvostravy ( 10. července 2015 11:13 )

 Zmlaťte ho,zafřte ho,zapte ho.

karmavana ( 10. července 2015 11:05 )

Copak Amerika...ale jmelí!

hujer.z.blesku ( 10. července 2015 11:04 )

To ale nebyla vražda, ale zabití. Pro pozůstalé je samozřejmě výsledný efekt stejný, ale z hlediska zákona nikoliv a tak je to všude ve světě. Vražda j úmyslný trestná čin, tohle byla nedbalost. Ale jinak tě chápu, v podstatě to vidím stejně.

salto ( 10. července 2015 10:51 )

Kalousek?

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud