Žena podle návodu v e-mailu propojila mobil s počítačem: Přišla o statisíce

Ilustrační foto
Autor: ČTK ljš - 
5. března 2015
14:09

Postupovala podle návodu a byla okradena! O téměř 400 000 korun připravil ženu z Šumperska neznámý pachatel prostřednictvím internetu. Žena doplatila podle policie na to, že se řídila instrukcemi v e-mailu, podle kterého si synchronizovala svůj telefon s osobním počítačem. Pachatel jí pak peníze vybral z bankovního účtu. Podezřelý je ze tří trestných činů, hrozí mu až osm let vězení.

Formulář vyzývající k synchronizaci účtu s mobilním telefonem dostala pětatřicetiletá žena do e-mailové schránky tento týden.

"Žena postupovala podle přiloženého návodu a provedla synchronizaci telefonu a svého osobního počítače. Tímto jednáním získal neznámý pachatel přístup k bankovnímu účetnictví, kdy ve dvou bankovních převodech připravil ženu o finanční hotovost přes 396 000 korun," řekl dnes krajský policejní mluvčí Josef Bednařík. Podotkl přitom, aby lidé v případě podezřelých e-mailů neprováděli žádné operace a kontaktovali nejdříve svou banku.

V Olomouckém kraji se podle policejních statistik výrazně zvýšil počet trestných činů spáchaných prostřednictvím internetu. Loni jich policisté zaznamenali 345, o rok dříve to bylo přesně o polovinu méně. Z celkového počtu těchto trestných činů spáchaných prostřednictvím internetu tvoří nejméně polovinu podvody, téměř třetinu zabírá podle policejních statistik porušení autorských práv. Ve 13 procentech jde o poškození a zneužití záznamu na nosiči. Součástí internetové kriminality je i neoprávněné držení platebních karet či úvěrové podvody.

Na potírání internetové kriminality se podle zástupců krajské policie zaměřuje speciální tým. Vedení policie uvažuje o tom, že jej právě kvůli nárůstu trestné činnosti ještě rozšíří.

tgbb. ( 5. března 2015 15:16 )

Je to blbka a toho zloděje by měli utratit.

uzjsemtudlouho ( 5. března 2015 14:42 )

Za blbost se holt platí. I na toto se vztahuje "nemyslíš - zaplatíš".

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud