Pondělí 25. října 2021
Svátek slaví Beáta, zítra Erik
Jasno 11°C

Podvodníka s falešnými e-maily zachytila kamera bankomatu: Viděli jste ho?

Policie: Tento muž vybírající hotovost z bankomatu může stát za podvodnými e-maily
Policie: Tento muž vybírající hotovost z bankomatu může stát za podvodnými e-maily  (Autor: Policie ČR - KŘP Královéhradeckého kraje)
Autor: ČTK - 
3. února 2015
17:23

Vybral téměř 600 tisíc korun, ke kterým patrně přišel podvodem. Policie pátrá po muži, kterého zachytila kamera v Pohořelicích na Brněnsku. Spojuje ho se sérií podvodných e-mailů, které zneužily jméno jednoho internetového obchodu.

Policisté pátrají po totožnosti muže, který 13. ledna z bankomatu ve Vídeňské ulici v Pohořelicích na Brněnsku s nejvyšší pravděpodobností vybral téměř 600.000 korun. Podle policie by mohl stát za sérií podvodných e-mailů, které vypadají jako potvrzení o objednávce v internetovém obchodu Obchody24.cz. ČTK to dnes sdělila mluvčí královéhradecké policie Ivana Ježková.

Kvůli podvodným mailům přišla například jedna náchodská společnost téměř o milion korun. "Zřejmě se jedná o muže, který vybral z účtu náchodského podnikatele téměř 600 000 korun. Podnikatel se stal obětí jednání pro nás dosud neznámého pachatele, nebo pachatelů, který zneužil název internetového obchodu 24.cz a rozesílal podvodné e-maily," uvedla mluvčí.

Policie žádá veřejnost, aby lidé informace o totožnosti muže poskytli náchodským policistům z oddělení hospodářské kriminality nebo na bezplatnou linku 158. Pachateli v případě dopadení a prokázání viny hrozí až osmileté vězení.

Firma Obchody24.cz, která se už v souvislosti s těmito maily obrátila na policii, doporučuje tyto zprávy mazat a nijak na ně nereagovat. Podvodné e-maily jsou na internetu poměrně časté, například v listopadu se objevila vlna zpráv, které se vydávaly za informace o sledování zásilky od České pošty.

mandat ( 6. září 2015 16:04 )

To je urcite RUS.

salto ( 4. února 2015 08:20 )

Není to andreslawicky? Nějakou dobu se tady neukázal

stokl.roman.. ( 3. února 2015 20:23 )

Vypadá jako typický volič pravice

frantacizek ( 3. února 2015 19:41 )

to musí být lumen, když si nezakryje obličej. No vyhrál min. 10 let v chládku. tam si pohrají kluci z Chánova s jeho myší

gogo ( 3. února 2015 18:25 )

Když není znám mechanismus podvodu, tak nevím, proč se o tom píše.. Pokud je to vůbec pravda..

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání