Advokátka a pologramotná vědma: Důchodce prý obraly před smrtí o miliony!

(ilustrační foto)
Autor: max - 
4. prosince 2014
12:27

Pražská advokátka a její kolega, vědma, která neumí psát ani číst, choreograf a překladatel. To je skupina nenasytných hyen, které podle obžaloby před smrtí obraly o desítky milionů 86letého seniora. Gangu se podařilo důchodce připravit těsně před koncem života o většinu majetku včetně secesní rodinné hrobky.

Městský soud v Praze rozplétá neuvěřitelný případ chamtivosti. Advokátka Michaela Salačová se v lednu 2010 stala opatrovnicí bohatého 86letého restituenta Jiřího Baara. O opatrovnictví ji požádala Baarova přítelkyně Blanka Buchová, kterou právnička zastupovala. V květnu senior zemřel v sanatoriu v Ostředku na Benešovsku.

Během té doby stačila Salačová podle obžaloby Baarovi podstrčit k podpisu několik čistých papírů. S jejich pomocí začala spolu s pologramotnou vědmou Štěpánkou Kunstovou postupně převádět seniorův majetek – vilu s pozemky v Hlinsku za 18,5 milionu, družstevní byt i secesní hrobku za 351 tisíc korun. Navíc podle falešné závěti odkázal Baar i veškerý ještě nerozkradený majetek vědmě, která se vydávala za jeho nevlastní dceru.

Pár dní po smrti seniora dosáhl hyenismus maxima. Salačová s Kunstovou vydíráním přiměly Baarovu přítelkyni Buchovou, aby na ně převedla velký byt ve Vršovicích, který předtím od bohatého důchodce dostala. Ze strachu z výhrůžek podepsala darovací smlouvu. Vědma byt obratem prodala za 4,1 milionu.

Další dva obvinění, překladatel Marek Pavka a choreograf Martina Goga, byli původně klienty údajné vědmy. Cítili se jí zavázaní, proto jako svědci podepsali závěť, podle které měl veškerý zbylý majetek připadnout Kunstové. Co na tom, že seniora nikdy neviděli.

Poslední obžalovaný Jan Slunečko jako advokát potvrzoval některé padělané kupní smlouvy. Z jednání se ale omluvil.

Pětičlennému gangu hrozí desetileté vězení.

cernykondor ( 4. prosince 2014 19:04 )

Není to asi až tak ojedinělé. Řeším v rodině taky něco takového Jenže ne každý se ozve a je schpen to řešit.Myslím,že zneužívaných seniorů v různých institucích bude dost. Oni sami se těžko ozvou, to je na rodinných příslušnících, chce to více kontroly a fungující státní správu. Příkladné tresty, protože toto se tolewrovat nesmí.

deratizator ( 4. prosince 2014 15:14 )

Klaus, Topolánek, Nečas, kníže a Kalousek? Jo ti jo. Ale to byli přemluvbábisti.

steelheart ( 4. prosince 2014 13:28 )

jooo, konečně jsme se dočkali! pravda a láska urve , co může - vždyť i starej PRAVDOLÁSKA šel příkladem!!

fortun ( 4. prosince 2014 13:22 )

pologramotná a Goga to jsou indicie nepřizpůsobivých

moiaza ( 4. prosince 2014 13:09 )

A já to stále říkám. "Pravda a láska zvítězí".

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud