Středa 7. června 2023
Svátek slaví Iveta / Slavoj, zítra Medard
Oblačno, bouřka 21°C

Matka vražedkyně ze Žďáru: Dcera byla hodná a brala léky!

Autor: ljš, sch - 
14. října 2014
20:19

O tom, že její dcera zavraždila člověka se dozvěděla z rádia! Matka schizofreničky Barbory Orlové (26), která podobný čin spáchala už v minulosti, nechápe, jak se něco takového mohlo stát. Podle ní byla dcera empatická a vzorně se po propuštění z ústavu léčila.

Barbora Orlová byla před dvěma lety umístěna do opavské psychiatrické léčebny poté, co v havířovské škole pobodala jednu z vychovatelek a jako rukojmí si vzala sedmiletou holčičku. V únoru však byla z ústavu propuštěna a k psychiatrovi měla pouze docházet.

Podle lékařů si uvědomovala, co spáchala a projevovala lítost. Dalším z důvodů měla být také silná podpora její matky, která jí měla pomoci duševní nemoc zvládnout. To se jí ale zřejmě nepodařilo.

Barbora nasedla z nepochopitelných důvodů do vlaku a odjela do Žďáru nad Sázavou, na který neměla žádnou vazbu. Armádním nožem tam ve škole zavraždila šestnáctiletého chlapce.

Video Zdrcený táta: Za vraždu syna si zaslouží trest smrti! - Jiří Čada
Video se připravuje ...

Televize Prima Barbořinu matku kontaktovala krátce poté, co vyšlo najevo, že dívka už v minulosti útočila. "Byla naprosto v pohodě, já jsem to teď slyšela v rádiu, jsem úplně zoufalá, jestli je to ona, já nemůžu mluvit, nemůžu dýchat, byla úplně úžasná, byla neskutečně empatická, super, pohodová," tvrdila zdrcená žena s tím, že její dcera poctivě brala léky.

zs547 ( 17. října 2014 08:54 )

Vinu nenese psychiatricke zarizeni, ktere ji propustilo, ale ambulantni lekar, ktery ji mel pozorovat a lecit. Ona nebyla v peci toho zarizeni, ale v peci ambulantniho lekare. Dr Bosak

zs547 ( 17. října 2014 08:53 )

Znalecke posudky v Ostrave dela Dr Richard Bosak.

zs547 ( 17. října 2014 08:52 )

Je to jednoznacna chyba toho ambulantniho psychiatra (zrejme Dr Richard Bosak), ktery ji nepredepsal spravne leky. Dnes uz jsou leky natolik daleko, ze dokazi zklidnit i schizofrenika a to bezpecne. Pokud to vsak lekar neumi vyhodnotit, protoze to je amater (Dr Bosak), pak je vina na nem.

viola111 ( 15. října 2014 17:54 )

Samozřejmě, každý běžný občan má přece armádní kudly na kuchyňské lince, v příborníku se najde i sem tam nějaký granát a v předsíni visí na věšáku lehký kulomet. Matka se ze svého selhání nemůže vyvlíknout!

viola111 ( 15. října 2014 17:50 )

Pokud je to vylízaná magorka, žijící se svou matkou ve společné domácnosti, tak je to samozřejmě na místě! Co si stará vyrobila, jakou veš společnosti do kožichu nasadila, za to by se neměla zříkat odpovědnosti.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání